InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: PSPal Knurów na podium rankingu rozgrywek ogólnopolskich

Dzięki bardzo dobremu występowi podczas Halowego Pucharu Polski w Krakowie, gdzie zespół PSPal Knurów zajął trzecie miejsce, knurowska drużyna grająca w piłkę palantową awansowała na podium rankingu rozgrywek ogólnopolskich, które organizuje Polskie Stowarzyszenie Palantowe.

Młoda drużyna z Knurowa od kilku lat przyciąga pasjonatów piłki palantowej, którzy za cel postawili sobie przywrócić grze należyte jej miejsce zachęcając przy okazji innych do podjęcia treningów i zapoznania się z tą dyscypliną sportową. Efekty już widać, ponieważ chętnych przybywa, a zajęcia cieszą się dobrą frekwencją.

Warto zaznaczyć i przypomnieć, że już 14 kwietnia w godzinach 10:00 – 18:00 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie przy ulicy Ułanów zostanie rozegrany Puchar Śląska w piłkę palantową.

„Mamy przyjemność organizować ten turniej w Knurowie pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Palantowego wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionej drużyny PSPal Rybnik i oczywiście wspólnie z MOSiR Knurów” – informują organizatorzy – „Przed II wojną światową Palant był najpopularniejszym sportem w Polsce. Warto też wiedzieć, że po wojnie trwały rozgrywki ligowe w palanta, a drużyna z Rybnika to wielokrotny Mistrz Polski. Ciekawostek na temat tego sportu jest wiele. Przyjdź, zobacz, posłuchaj” – zachęcają.

Fot. PSPal Knurów