Knurów: Postawić kropkę nad „i”

0
239

Piłkarzom Concordii Knurów przed najbliższym ligowym spotkaniem z KS 94 Rachowice przyświecają dwa cele: zapewnić sobie awans do Klasy Okręgowej i zmazać plamę po ostatnim meczu. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka mogli wywalczyć promocję do wyższej klasy rozgrywkowej w miniony weekend, ale ponieśli wstydliwą porażkę z rewelacją rundy wiosennej i jednocześnie wiceliderem rozgrywek przegrywając z Tempem Paniówki aż 0:5.

Niedzielny blamaż w Paniówkach przerwał knurowianom serię trzynastu kolejnych spotkań bez porażki. Poprzednia przegrana zawodnikom Concordii przytrafiła się w wyjazdowym spotkaniu z KS 94 Rachowice w październiku zeszłego roku, gdzie ulegli 1:3. Teraz nadchodzi idealny moment na rewanż za tamtą przegraną, ponieważ to właśnie piłkarze z Rachowic przyjeżdżają do Knurowa by rozegrać mecz w ramach 27 kolejki zabrzańskiej A-Klasy.

Wydawało się, że KS 94 Rachowice będzie jednym z kandydatów do awansu do Klasy Okręgowej w tym sezonie. Po rundzie jesiennej zajmowali wysokie trzecie miejsce w tabeli ze stratą dziesięciu punktów do lidera Concordii Knurów i jednego punktu do wicelidera Gwarka Zabrze. Klub z Rachowic jako jedyny potrafił jesienią pozostawić w pokonanym polu piłkarzy z Knurowa. Runda wiosenna jest jednak o wiele mniej udana dla KS 94 Rachowice. Najbliższy rywal knurowian w jedenastu wiosennych spotkaniach zdobył zaledwie 13 punktów i w ligowej tabeli osunął się na piątą pozycję. Do miejsca barażowego piłkarze z Rachowic tracą siedem „oczek” i choć matematyczne szansę istnieją, to trudno przypuszczać, że KS 94 Rachowice osiągnie swój cel.

Aby piłkarze Concordii Knurów zapewnili sobie awans do Klasy Okręgowej muszą niedzielne spotkanie wygrać. Wtedy nie będą interesować ich inne spotkania 27 kolejki i korki z szampanów będą mogły wystrzelić. Może też zdarzyć się tak, że podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka awansują bez gry – w sobotnie popołudnie Gwarek Zabrze zmierzy się na własnym stadionie z Tempem Paniówki i jeśli w tym spotkaniu padnie remis, knurowianie będą świętować promocję do wyższej klasy rozgrywkowej jeszcze przed meczem z KS 94 Rachowice, który będzie można rozegrać bez większego boiskowego stresu.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 15:00.

Concordia Knurów – KS 94 Rachowice

Niedziela, 29 maja – godzina 15:00

Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28

Bilety: 5zł

AW