Knurów: Piękny sen knurowskich koszykarzy brutalnie przerwany

Wspaniała seria Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest z początku sezonu została przerwana. Po trzech zwycięstwach z rzędu podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza zaznali pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach. W sobotnie popołudnie knurowscy koszykarze musieli uznać wyższość rywali i przegrali na własnym parkiecie 71:92 z Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym Sari Żory.

Już pierwsza kwarta pokazała, że goście z Żor przyjechali do Knurowa by zgarnąć pełną pulę. Grali bardzo uważnie w obronie, a w ofensywie prezentowali się lepiej od gospodarzy. Efektem tego było prowadzenie 19:13 po pierwszych dziesięciu minutach gry. Knurowianie w drugiej kwarcie zaczęli grać „swoje”. Poprawili skuteczność pod koszem rywali, do tego grali konsekwentnie w obronie i szybko odrobili straty obejmując prowadzenie przed zejściem do szatni.

Po zmianie stron to jednak drużyna z Żor wyciągnęła odpowiednie wnioski po pierwszej części gry i przejęła inicjatywę. Gości grali bardzo agresywnie zarówno w defensywie jak i ofensywie kontrolując sytuację na parkiecie. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza nie potrafili sobie z takim stylem gry rywala poradzić i wizja czwartego z rzędu zwycięstwa z każdą minutą znacząco się oddalała. Ekipie Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest brakowało dzisiaj wykończenia sytuacji, ponieważ koszykarze z Knurowa choć stwarzali sobie sytuacje do zdobycia kolejnych punktów często pudłowali, co nie zdarzało się zbyt często gościom i pierwsza porażka w sezonie knurowskiego zespołu stała się faktem.

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest po czterech rozegranych spotkaniach zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi koszykarzy mężczyzn z dorobkiem siedmiu punktów.

KTK JS Invest Knurów – MUKS Sari Żory 71:92 (13:19; 31:21; 12:29; 15:23)