KnurówNewsy

Knurów: Lekarz, czy też służby mundurowe? – cel i marzenie Filipa.

Knurów:

Lekarz, czy też służby mundurowe? – cel i marzenie Filipa.

Mlody, zdolny i do tego bardzo skromny, ale zdecydowany i skuteczny… Kilka innych słów w uznaniu dla młodego harcerza z Knurowa, Filipa Łukaszczuka, ciśnie się na usta, po tym jak pomógł poszkodowanym w wypadku samochodowym, na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej i Ułanów.

Dzięki tej bohaterskiej postawie, spotkał się dzisiaj Filip z mamą Moniką, w gabinecie Prezydenta Miasta Adama Ramsa, który wraz z sekretarzem Piotrem Dudło, podziękował Listem gratulacyjnym i miejskimi symbolicznymi upominkami.

Filip to 11 letni harcerz knurowskiej drużyny, stacjonującej w krywałdzkiej Feliksówce. W trakcie rozmowy, poznaliśmy również wiedzę historyczną, jaką posiada młodzieniec, jak również jego plany i marzenia na przyszłość. Lekarz, albo służby mundurowe? – te zajęcia pociągają młodego knurowianina, który w wolnych chwilach udziela się w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej w… Przyszowicach /obiecał chęć zasilenia MDP w Knurowie :)/ jak również kształci się muzycznie.

Motto Filipa: „Nie myśli się jak trzeba pomóc, Po prostu się pomaga”, tak też zachował się, z zimną krwią i opanowaniem pomagając poszkodowanym.

Gratulacje!!

Jest to z pewnością idealny przykład do naśladowania, wpisujący się w idee harcerstwa, którego promotor ks Piotr Larysz, uczył i uczy zorganizowaną młodzież.

ps. Rozmowę z Filipem można będzie zobaczyć również na antenie tv Polsat news.

 

/arc/