Kronika policyjnaNewsyRegion

KMP Gliwice: Zwykła doba gliwickich policjantów

491 osób wylegitymowanych podczas różnego rodzaju interwencji. Tak wyglądała miniona doba policjantów gliwickiego garnizonu. Wzywano ich m.in. do hałasu spowodowanego głośną muzyką, agresywnego i próbującego kraść klienta sklepu, awanturnika siejącego popłoch w barze, a nawet uruchomionego czujnika czadu, kolizji z dzikiem, pijaka zanieczyszczającego klatkę schodową czy kobiety w ataku nerwowym. Przed godziną 22.00 zadzwonił mężczyzna, który właśnie wrócił z odwyku, miał się zgłosić do odbycia kary w areszcie, ale nie wiedział, co robić. Poinformował więc mundurowych, że… będzie na nich czekał przy dworcu.

Policjantom udało się też wczoraj odnaleźć poszukiwaną. Przed godziną 2.00 w nocy na ul. Opolskiej patrol z II komisariatu spostrzegł małoletnią. Ustalono, że to nastolatka poszukiwana jako zaginiona w Tarnowskich Górach. Funkcjonariusze wezwali rodziców i przekazali im córkę.

Nie zabrakło też wczoraj interwencji związanych z oszustwami internetowymi. O godzinie 17.00 mundurowi z III komisariatu przyjęli zgłoszenie dotyczące zainstalowania oprogramowania, pozwalającego oszustom wyprowadzić z konta 27-latka oszczędności w kwocie 25 tys. zł. Wszystko pod pretekstem handlu i obrotu kryptowalutami. Godzinę wcześniej policjanci z Pyskowic wszczęli dochodzenie po zgłoszeniu od 37-latka, od którego nieznany sprawca wyłudził dane do logowania i tzw. blikiem wypłacił 500 zł.

Po godzinie 18.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Śliwki chodzi mężczyzna z podciętymi żyłami. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Przy okazji wyszło na jaw, że 30-latek figuruje jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Niestety, ponownie ujawniono kierowców, którzy nie powinni siadać za kółkiem. Około godziny 22.00 przy ul. Rybnickiej policjanci z drogówki zatrzymali 29-latka kierującego skodą – miał w organizmie 3,7 promila alkoholu. Z kolei o 22.30, w centrum miasta, policyjni wywiadowcy zainteresowali się 20-latkiem, który kierował peugeotem. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. W czasie przeszukania znaleziono u niego niedozwolone środki.

 

 

 

Wycinek dobowych interwencji:

18.22 – w mieszkaniu sąsiadów bardzo głośna muzyka, hałas nie d zniesienia…

18.29 – mężczyzna zgłasza, że kobieta pod wpływem alkoholu awanturuje się …

18.40 – jakiś mężczyzna awanturuje się w barze…

19.02 – supermarket … agresywny klient, wyzywa, próbuje coś ukraść…

19.05 -Knurów, mężczyzna (dane) zakłócił mir domowy, w ten sposób, że mimo żądania nie opuszcza mieszkania kobiety…

20.01 – kobieta (chora) w ataku nerwowym, agresywna, nie chce się uspokoić…

21.26- uruchomiony czujnik czadu, mieszkanie w kamienicy 4 piętrowej…

21.38- mężczyzna mówi, ze ma się stawić do odbycia kary, wrócił z odwyku, nie wie co ma robić, będzie czekał pod dworcem…

21.49 – na pierwsze piętro wszedł pijak, zanieczyszcza klatkę…

21.50 – MOP Knurów, w kierunku Gliwic, biały daf ciężarówka, blokuje przejazd, kierowca nie otwiera drzwi…

22.06 – kolizja przy sklepie, brak wycieków, brak zadymień, brak obrażeń, kierowcy na miejscu…

22.07 – DK40 w miejscowości Łany na pasie w stronę Pyskowic plama oleju na odcinku 10 m…

22.12 – zablokowany wyjazd z budowy przez 4 pojazdy…

22.17 – kolizja z dzikiem, brak wycieków, zwierze uciekło, rejon Toszecka, Borówkowa, Jagodowa…

22.18 – konkubent rzuca się do bicia z butelką w ręce, pilny przyjazd…

itd. przez całą dobę…

info: kmp gliwice