Knurów: KTK wygrywa drugi mecz z rzędu

Koszykarze Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest udanie rozpoczęli rundę rewanżową w III lidze śląskiej. W sobotnie popołudnie pokonali na własnym parkiecie czerwoną latarnię rozgrywek drużynę STELA Cieszyn 80:69 i umocnili się na podium w ligowej tabeli.

Podopieczni trenera Andrzeja Wesołowskiego nieudanie weszli w spotkanie. Pierwsza kwarta był popisem nieskuteczności zarówno w ataku jak i w obronie, co wykorzystali goście wygrywając pierwszą część meczu różnicą siedmiu punktów. Knurowianie w porę się jednak obudzili – w drugiej kwarcie gra w ataku została poprawiona i szybko gospodarze odrobili straty.

Trzecia kwarta to nadal przewaga knurowian, którzy zwiększają prowadzenie. Drużyna z Cieszyna już wie, że w Knurowie nie uda się im wywieźć zwycięstwa. Ostatnia część gry to zbyt duże rozluźnienie zawodników KTK, którzy grają bardzo nonszalancko i zbyt indywidualnie. Na szczęście podopieczni trenera Wesołowskiego dowożą zwycięstwo do końca meczu odnosząc czwartą wygraną w sezonie. – „Wygrywamy najbrzydszy mecz jaki gramy… i to jest pozytywne.” – powiedział po meczu trener knurowskiego zespołu.

Po ósmej kolejce rozgrywek Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. W następnej serii gier knurowianie udają się do Jaworzna by zmierzyć się z miejscowym Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

KTK JS Invest Knurów – STELA Cieszyn 80:69 (9:16, 25:13, 26:14, 20:26)