Knurów: Koncert Nasze Kolędowanie 2022

0
442

W środowy wieczór ( 19.01.2022r.) powiało świątecznym nastrojem w sali widowiskowej przy ul. Górniczej w Szczygłowicach.

Punktualnie o godz. 18:00 w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach zabrzmiały wspaniałe kolędy, piosenki świąteczne oraz utwory zimowe w ramach corocznej imprezy „ Nasze kolędowanie”.

W wydarzeniu kolędowym zaprezentowały się dzieci i młodzież ze Studia Piosenki i Musicalu działającego przy Centrum Kultury w Knurowie pod kierownictwem Agnieszki Bielanik-Witomskiej.

Podczas koncertu wystąpiły Kolorowe Nutki, zespół Happy Band, Bez Nazwy czyli bardzo młodzi artyści uzdolnieni wokalnie, którzy zaśpiewali tradycyjne pastorałki, jak i współczesne autorstwa polskich poetów i tekściarzy oraz kompozycje świąteczno-zimowe, między innymi: Była noc, Podarunki z nieba (tekst Łukasz Tartas, kompozytor Weronika Korthals), Aniołeczki, Pachnie świętami (tekst Łukasz Tartas, kompozytor Weronika Korthals), Maleńka Miłość, Mario czy Ty wiesz, Nowy rok-hop! (słowa Marek Sochacki, muzyka Jarosław Piątkowski), Pastorałka od serca do ucha, Pastorałka prosto z nieba, Północ już była, Piosenka świąteczna, White Christmas, Snowman, Gdy śliczna Panna, Uciekali (tekst Agata Miklaszewska, Maryna Miklaszewska, kompozytor Janusz Stokłosa), Szara kolęda (słowa: Wojciech Młynarski muzyka Krzysztof Komeda), Wnieś serce (tekst Jacek Cygan, kompozytor Ryszard Rynkowski).

Na zakończenie wszystkie zespoły pojawiły się na muzycznej scenie i razem wykonały najpiękniejszą pieśń Bożonarodzeniową – Przybieżeli do Betlejem.

Wszystkie kolędy i utwory zimowe zgromadzonej publiczności podobały się ze względu na swoją niezwykle krzepiącą moc, niosącą zarówno radość, jak i refleksję, a to za sprawą starannie przygotowanego oraz podanego z wyobraźnią repertuaru przez panią Agnieszkę Bielanik-Witomską.

Specyfiką polskich pastorałek, a także znanych piosenek świątecznych, jak i zimowych jest ich podatność na różnorodne interpretacje oraz nowoczesne formy aranżacyjne. Knurowski wieczór kolędowy wypełniły utwory w pełni trafiające w nastrój czasu, dostarczając wszystkich tych emocji, na które nie mamy czasu pochłonięci codziennością. Pomimo różnorodności repertuarowej całość koncertu odznaczała się spoistością – a to głównie za sprawą wykonania poszczególnych utworów.

Cykliczna impreza „ Nasze kolędowanie” służy rozwijaniu talentów, przełamywaniu barier i ukazanie uzdolnionych muzycznie uczniów z terenu Knurowa. Jest to fantastyczny koncert pokoleń czyli odbiorcami jesteśmy my wszyscy razem.

Zainteresowanie koncertem było duże – przybyli zwłaszcza rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i dalsza rodzina – występujących młodych adeptów sztuki muzycznej, ale nie tylko.

Zgromadzona publiczność z ogromnym zaciekawieniem wysłuchała koncertu i bardzo ciepło przyjęła występ młodych wykonawców, nagradzając ich hucznymi brawami.

Relacja: Agnieszka Łyko