Knurów: „Kaczi” show!

Concordia Knurów powróciła na zwycięski szlak. W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Szymona Pietkiewicza pokonali przed własną publicznością drużynę Sparty Zabrze 4:1 (2:0). Bezsprzecznym bohaterem spotkania został Bartosz Kaczor, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Mecz rozpoczął się od fatalnego błędu Mikulskiego, ale z prezentu nie skorzystał Jaskółka przenosząc piłkę nad bramką w dogodnej sytuacji. Chwilę później to knurowianie mogli objąć prowadzenie, ale uderzenie Mąki padło łupem Masłowskiego.

Następnie to goście dwukrotnie zagrozili bramce Misiaka, ale strzały Łączaka i Łysiaka były niecelne.

W 13. minucie rywalizacji gospodarze objęli prowadzenie. Kaczor wykorzystał błąd linii defensywy z Zabrza z bramkarzem na czele i wpakował piłkę do pustej bramki. Przez następne minuty jedna i druga drużyna grały bardzo chaotycznie i brakowało sytuacji strzeleckich. Tuż przed przerwą na jeszcze jeden zryw zdecydowali się piłkarze Concordii, który pozwolił podwyższyć prowadzenie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Kaczor, który będąc „oko w oko” z golkiperem gości umieścił futbolówkę w siatce.

Druga część spotkania rozpoczęła się dwójkowej akcji Guzera-Żylski, jednak strzał tego drugiego obronił Masłowski. W 63. minucie Kopica otrzymał świetne podanie z głębi pola, wpadł w pole karne, minął Misiaka i zdobył kontaktowego gola dla swojej drużyny.

To rozsierdziło gospodarzy, którzy pięć minut później ponownie skutecznie zaatakowali bramkę Sparty. Swoje trzecie trafienie zaliczył Kaczor i gracz Concordii mógł się cieszyć ze skompletowania hattricka w tym spotkaniu.

Nie minęło 180 sekund, a knurowianie ponownie radowali się po zdobytej bramce. Guzera zdecydował się na strzał, Masłowski odbił jeszcze piłkę, ale przytomność w polu karnym zachował Garczorz, który nie miał problemów by futbolówka zatrzepotała w siatce.

Goście próbowali jeszcze wrócić do gry, ale z każdą kolejną minutą zdawali sobie sprawę, że trzy punkty tego dnia zostaną w Knurowie.

Concordia Knurów po czterech rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie siedem punktów i zameldowali się w górnej części ligowej tabeli.

Concordia Knurów – Sparta Zabrze 4:1 (2:0)

⚽Bramki: Kaczor 13′, 45′, 68′, Garczorz 71′ – Kopica 63′

Concordia: Misiak – Kocur, Mikulski, Bociek, Broja – Jankowski (60′ Gałach), Balon, Kaczor, Guzera, Żylski (75′ Cich) – Mąka (64′ Garczorz).

Sparta: Masłowski – Szczęsny (77′ Łochunko), Grabski, Przybylski – Dobrzyński, Bednarz (64′ Zubenko), Głowacz (46′ Kopica), Boni (59′ Kaschenko), Łączak (55′ Konkel) – Łysiak, Jaskółka.

🟨 Żółte kartki: Bociek, Broja, Cich (Concordia) – Jaskółka (Sparta).