GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Muzyczna niedziela na tarasie Willi Caro

16 czerwca w samo południe rozpocznie się pierwszy w tym sezonie koncert w ramach VIII Otwartego Salonu Muzycznego. W podróż po dźwiękach XIX-wiecznej Europy tradycyjnie zabierze słuchaczy Zespół Muzyki Salonowej Eleganza.

Czerwcowe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W niedzielę, 16 czerwca, będzie można zrobić to przy dźwiękach muzyki granej na żywo w Otwartym Salonie Muzycznym. Na pierwszy koncert tegorocznej edycji Centrum Kultury Victoria i Agencja Artystyczna WENA zapraszają do ogrodu Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A), gdzie na tarasie wystąpi Zespół Muzyki Salonowej Eleganza. Początek o godz. 12:00. Wstęp wolny.

Zabrzmią utwory wielu kompozytorów, m.in. Johanna Straussa. Będzie można usłyszeć czardasze, tańce, polki, walce, serenady, uwertury, wiązanki i marsze. Uzupełnieniem programu będą nowe aranżacje polskiej muzyki filmowej.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Grupa powstała w 2016 roku i kontynuuje wiedeńską tradycję muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Ma spore grono sympatyków, które każdego roku się powiększa. W ramach tegorocznego Otwartego Salonu Muzycznego Eleganza zagra jeszcze dwa razy – 18 sierpnia o godz. 12:00 w parku Chopina (wstęp wolny) i 20 października o godz. 12:00 w Palmiarni Miejskiej (obowiązywać będą bilety wstępu do Palmiarni).

Info: UM Gliwice