Knurów: Jesteś Organizacją Pożytku Publicznego? Zgłoś się do nas!

0
178

W 2024 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, a 1,5%! Zasada ta ma zastosowanie już od zeszłorocznych rozliczeń podatku PIT.

Jeśli jesteś organizacją, która zawiera status pożytku publicznego i działasz na terenie Knurowa lub okolic to zgłoś się do nas! Wyślij na nasz adres mailowy redakcja@iknurow.pl opis działalności i grafikę promującą przekazanie 1,5% podatku na Twoją organizację, a my opublikujemy i wypromujemy takowe ogłoszenie na Facebooku i na stronie internetowej za kompletną darmoszkę 🙂

Na zgłoszenia czekamy do 13 lutego!

Luty to miesiąc kampanii przekazywania 1,5% podatku na rzecz OPP. Już od 15 lutego każdy każdy podatnik będzie miał szansę rozliczyć swój PIT za 2023 rok. Wystarczy kilka kroków, by Twój 1,5% mogły trafić do organizacji, której działania najbardziej bliskie są Twojemu sercu. To niewielki procent, ale o ogromnym znaczeniu dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

Organizacje pożytku publicznego są to organizacje pozarządowe (stowarzyszenia i fundacje, a także spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością niedziałające w celu osiągnięcia zysku), które na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (z 24 kwietnia 2003 r.) uzyskały w sądzie status pożytku publicznego.

Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.