GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Moja nitka – spotkanie autorskie z Marią Pakulnis

To coś więcej niż historia kariery aktorskiej. 6 lutego o książce „Moja nitka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach opowie Maria Pakulnis. Wstęp wolny.

Stworzyła całą galerię kobiecych postaci, choć najczęściej jest obsadzana w rolach atrakcyjnych, pewnych siebie i silnych kobiet – Maria Pakulnis jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Zagrała niezapomniane role m.in. w „Obywatelu Piszczyku”, „Konsulu”, „Pożegnaniu jesieni”, „Pajęczarkach”. Wystąpiła w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji, np. w „Mahagonny”, „Chorobie młodości”, „Łuku Triumfalnym”, „Sprawie Stawrogina”, „Słowie honoru”, „Wilku stepowym”, „Pierwszym września”, „Domu kobiet”, „Victorii”. Telewizyjnej publiczności znana jest z roli Nadieżdy Tumskiej w serialu „Ekstradycja”, a także z innych produkcji, jak m.in. „Psie serce”, „Siostry”, „Wiadomości z drugiej ręki”, „Nad Rozlewiskiem”, „Powiedz tak” czy „Leśniczówka”. Dwa lata temu zagrała w filmowej opowieści o ks. Janie Kaczkowskim „Johnny”, a w zeszłym roku w „Dewajtisie”. Pracuje także w Teatrze Polskiego Radia. Za swe artystyczne dokonania była wielokrotnie wyróżniana nagrodami.

Spotkanie z Marią Pakulnis w gliwickiej bibliotece zostanie poświęcone książce „Moja nitka”, w której aktorka – przy wsparciu Doroty Wodeckiej – zagląda w miejsca, do których nie chce się wracać pamięcią, konfrontuje czytelników i siebie z mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, z żałobą i stratą. W tej emocjonalnej, mądrej i intymnej rozmowie wrażliwych kobiet każdy może odnaleźć okruchy swoich doświadczeń.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) a poprowadzi je Agnieszka Zientarska.

Info: UM Gliwice