Knurów: Jarosław Kupis nowym szkoleniowcem Concordii Knurów

0
322

Decyzją władz klubu pierwszym trenerem Concordii Knurów został Jarosław Kupis, który zastąpił na tym stanowisku Szymona Pietkiewicza.

Kupis jako piłkarz w przeszłości dwukrotnie reprezentował barwy knurowskiego klubu. Miało to miejsce w latach 1999-2001 oraz 2011-2012. W tym pierwszym okresie wywalczył wraz z drużyną awans do III ligi. Występował także między innymi w Miedzi Legnica, Piaście Gliwice czy Polonii Bytom.

Jako trener Jarosław Kupis pracował w LKS-ie Bełk, Beskidzie Skoczów, Iskrze Pszczyna czy MRKS-ie Czechowice-Dziedzice.

Concordia Knurów to klub, któremu bardzo dużo zawdzięczam. To właśnie tutaj zaczęła się moja przygoda z poważną piłką nożną. To klub z tradycją i historią, w której zapisałem się, strzelając bramki i robiąc awans do III ligi. Concordia to klub rozpoznawalny, nie tylko w najbliższej okolicy” – mówi Kupis – „Mam ten klub w sercu i czuję się zawsze jego częścią. Jestem bardzo dumny, że mogę prowadzić Concordię jako trener pierwszej drużyny. Obecnie klub powoli, na nowo próbuje się odradzać i cieszę się, że będę częścią tego projektu. Pracują tutaj ludzie z pasją i miłością do klubu. Jesteśmy pasjonatami tego sportu i wierzę, że wspólnie uda nam się przywrócić Concordii miejsce w jak najwyższej lidze” – dodaje.

Nowemu szkoleniowcowi pomagać będą Krzysztof Nieradzik jako drugi trener oraz Damian Jakubowski, który będzie pełnił funkcję kierownika drużyny.

Źródło: Concordia Knurów
Fot. Agnieszka Łyko