InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Jam Session w klimacie Blues & Rock w Pracowni Smaku „Orso” – 16 lutego

Wspólne muzykowanie „dla przyjemności”, „po godzinach”, w klubach, pubach bądź w prywatnych domach. Tak narodziła się tradycja Jam Sassion, która powstała na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Muzycy grający na co dzień w swoich rodzimych kapelach spontanicznie spotykali się w tym właśnie celu. Według znawców muzyki, nazwa „Jam Session” pochodzi od tego, że na początku takiego spotkania zjadano słoik dżemu.

Jam Session to także możliwość muzycznego networkingu, szansa na to, że spotkamy muzyków, którzy będą dla nas interesujący. Nic tak nie pobudza muzycznej wyobraźni jak muzyka na żywo. Z sesji jamowych często wywodzą się zespoły muzyczne, projekty krótko i długo terminowe. Udział w Jam Session rozwija także nasz słuch muzyczny, gdyż musimy wzajemnie reagować dosłownie w czasie rzeczywistym na każdą zmianę melodyczną i harmoniczną.

W piątek, 16 lutego o godzinie 20:00 w Pracowni Smaku „Orso” w Knurowie odbędą się kolejne improwizowane koncerty w różnych klimatach muzycznych takich jak: jazz, blues, rock czy swing. Knurowskie Jam Session jest organizowane przy wsparciu Centrum Kultury w Knurowie oraz muzyków ze stajni Hard Rock Knurów.

„Bierzesz znajomych, przychodzisz i słuchasz. Jeśli potrafisz lub tak Ci się wydaje, grasz! Miłośnicy grania i słuchania muzyki na żywo w klimatach Blues& Rock – łączcie się!” – informują organizatorzy wydarzenia.

Fot. Stanisław Salwa