GliwiceInformacjeKultura i rozrywka

Gliwice: Muzyczny koniec karnawału

Karnawał w Gliwicach zakończymy w stylu wiedeńskim. W muzyczną podróż do stolicy Austrii zabierze nas Zespół Muzyki Salonowej Eleganza. Koncert „Ostatki z Eleganzą” odbędzie się 11 lutego, bilety są w sprzedaży.

Będzie okazja, by usłyszeć klimatyczne utwory, które rozbrzmiewały w salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i były obecne na wielu wykwintnych balach. Artyści wykonają m.in. walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce znanych mistrzów, takich jak Johann Strauss, Johannes Brahms, Franz Schubert, Carlos Gardel czy Fermo D. Marchetti. Nie zabraknie też mniej znanych utworów, odkrytych przez Eleganzę i utrzymanych w klimacie tanecznym, a także ciekawostek muzycznych, w tym premierowych wykonań. Całość wzbogaci taniec solistów.

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej. Grupa powstała w 2016 roku i kontynuuje wiedeńską tradycję muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju. Ma spore grono sympatyków, które każdego roku się powiększa.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury Victoria i Agencja Artystyczna WENA. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 na Scenie Bajka (ul. Dolnych Wałów 3). Bilety można kupić online – na wwwckvictoria.pl, a także stacjonarnie – w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Centrum Przesiadkowe) oraz w kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

Info: UM Gliwice