Knurów/Gliwice: Dwie osoby oszukane metodą „na policjanta – prokuratora”

0
227

Wczoraj poinformowano policję o oszukaniu dwóch rodzin. Ludzie stracili oszczędności życia. Mieszkanka Knurowa, otrzymawszy telefoniczną informację od „prokuratora”, że jej syn spowodował śmiertelny wypadek, zebrała oszczędności i pojechała do Czech, aby tam przekazać pieniądze. Mieszkanka Gliwic dowiedziała się z kolei od „pani prokurator”, że jej listonosz jest przestępcą. Kobieta nie zawahała się, aby wziąć udział w akcji demaskującej – pieniądze zaniosła… pod śmietnik.

W pierwszym przypadku rodzina straciła prawie 85 tys. zł, w drugim – 20 tys. Kobiety, które dały się oszukać, to osoby w wieku 64 i 82 lat.

Apelujemy i pytamy: czy Państwo rozmawialiście już ze swoimi rodzicami, dziadkami? Czy sami zastanawialiście się, jak się zachowacie, jeśli odbierzecie tak „ogłuszający emocjonalnie” telefon od osoby przedstawiającej się jako prokurator czy policjant, z traumatyczną informacją o śmiertelnym wypadku spowodowanym przez Wasze dziecko?

Powyższe dwa przypadki pokazują, że są jeszcze ludzie, do których ani nie dotarły medialne informacje o oszukańczych metodach, ani w rodzinach nie rozmawiano o tym zagrożeniu.

Pamiętajmy! Rozmowa z seniorami o zagrożeniach ze strony oszustów to nasz obowiązek! Zaniechanie – sukces przestępców.

info: KMP Gliwice