Knurów: Dni Knurowa 2022 – Kasia Wilk, Andrzej Piaseczny, TopDaDok

0
513

Czerwiec przyniósł powiew lata i przy okazji potężną falę upałów. Dlatego niedziela (19 czerwca 2022 roku) upłynęła pod znakiem bardzo wysokich temperatur.

Przy takich warunkach pogodowych knurowianie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w niezwykłej imprezie –  w ostatnim dniu obchodu Dni Knurowa.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się w Parku przy ul. Floriana Ogana.

Wokół estrady plenerowej zgromadził się tłum mieszkańców spragnionych dobrej muzyki.  Z pewnością goście nie zawiedli się, bowiem oferta obfitowała w ciekawe niespodzianki muzyczne i nie tylko. Dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić niedzielny czas.

Sam początek koncertu już robił wielkie wrażenie, kiedy na scenę wkroczył zespół TopDaDok.

Spragnieni bliskości z muzyką ostrą i głośną mieli niebywałą okazję tego dnia spełnić swe marzenie – wystarczyło wyjść z domu i przyjść na koncert.

Hard Rock usatysfakcjonował zarówno gorących fanów muzyki rockowej jak i tych, którzy dopiero postanowili poznać siłę tego gatunku muzycznego.

Natomiast „Muzyczną Gwiazdą” tegorocznego święta Knurowa, która pojawiła się na estradzie to mega pozytywna do tego z bombową energią  –  Kasia Wilk.

Poszczególne kompozycje Kasi Wilk w klimacie pop, rock, soul wywoływały entuzjastyczne reakcje publiczności knurowskiej, ponieważ pod wpływem jej utworów doznawała pozytywnych dreszczy na ciele. Stało się to możliwe, bo artystka jak zawsze na scenie dała z siebie 100 procent energii.

Podczas występu piosenkarka zaśpiewała nie tylko głosem, ale całym ciałem. Tego dnia czas biegł inaczej, dlatego niebywała energia Kasi udzieliła się również wszystkim słuchaczom niezależnie od wieku.

Drugą „Wielką Gwiazdą” zaproszoną na Urodziny Miasta okazał się wokalista, który pomimo upływu czasu, niezmiennie cieszy się dużą popularnością – Andrzej Piaseczny.

W trakcie recitalu artysta zaprezentował utwory z różnych etapów swojej muzycznej kariery, w wyjątkowych aranżacjach.

Andrzej Piaseczny stworzył z koncertu niemal metafizyczny spektakl i po raz kolejny udowodnił, że scena to jego żywioł.

Wierni fani jego talentu wokalnego od pierwszych dźwięków byli zahipnozowani, wzruszeni, a także zauroczeni, dlatego entuzjastycznie reagowali na ulubione kawałki.

Szczególną interakcję z publicznością nawiązał, gdy zastosował ciekawą metodę ruchów, w ten sposób zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy.

Wielką niespodzianką i ogromnym zaskoczeniem dla słuchaczy okazał się spontaniczny duet – Kasia Wilk i Andrzej Piaseczny.  Wspólnie zaśpiewali utwór pt. „Co mi Panie dasz”,  pięknie prowadzonymi i szlachetnymi brzmiącymi głosami wyrazili wszystkie emocje tekstu.

Krótko przed występem Piaska na deskach platformy ustawionej pod gołym niebem  pojawiła się Orkiestra KWK Knurów pod czujnym dyrygenckim okiem dr Mariusza Kowalczyka wraz z trzema fantastycznymi wokalistkami – Martyną Wolsztyńską, Joanną Świdrak, Marią Boiarko.

Panie wprowadziły widzów w niezwykły świat piosenką ludową pod tytułem „lipka”( z tamtej strony jeziora). Wraz z orkiestrą KWK Knurów artystkom przygrywał świetny akordeonista Piotr Zarzyka.

W dalszej fazie wydarzenia zabrał głos Pan Adam Rams Prezydent Miasta Knurów. Włodarz Knurowa życzył wszystkim mieszkańcom dobrej, udanej szampańskiej zabawy w czasie Urodzin Miasta oraz życzył wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności  i  udanych wakacji. Na koniec zaprosił do wspaniałej zabawy w trakcie koncertu Andrzeja Piasecznego.

Pięknie zasłuchana publiczność, ładne otoczenie i fantastyczne dźwięki sprawiły, że koncert z okazji Urodzin Knurowa był nieziemski. Magia muzyczna sprawiła, że wszystkie zmyły widowni zostały zaspokojone.

Dla smakoszy nie zabrakło pysznego jedzenia: kiełbasa z grilla, szaszłyki, pajda ze smalcem oraz pyszne domowe wypieki. Chętni mogli oprócz tego ugasić pragnienie kawą, herbatą lub złotym trunkiem z pianką.

Jak przystało na tego typu imprezę nie zabrakło tez stoisk gastronomicznych, z których wydobywała się bardzo przyjemna, intensywna woń czym przyciągała zgłodniałych dorosłych i małych biesiadników. Dla smakoszy przygotowano: grillowaną kiełbaskę, karkówkę czy szaszłyki, hamburgery, zapiekanki oraz  inne rarytasy. Ponadto można było zjeść gofry, watę cukrową, popcorn, lody i  ugasić pragnienie zimnymi napojami  lub złotym trunkiem z pianką.

Aby sprawnie przebiegał harmonogram programu zadbał  kolejny raz profesjonalista Paweł Zięba – dziennikarz radiowy konferansjer, DJ, animator, aktor. Pracuje głosem : przy produkcji reklam, prezentacji, filmów instruktażowych, przez 12 lat w roli prokuratora w serialu W11 (produkcja TVN).

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, również święto Knurowa. Nie na długo, bo czas pędzi do przodu, więc rok szybko minie i ponownie odbędą się Dni Miasta na które już z wyprzedzeniem serdecznie zapraszamy.

Relacja: Agnieszka Łyko

foto: Agnieszka Łyko

foto:/arc/