Knurów: Decydujące starcie dla SPS! Knurowianie w finale play-off!

0
275

Decydujące starcie dla SPS! Knurowianie w finale play-off!

W środę 11 maja odbył się trzeci, decydujący mecz 2. rundy fazy play-off pomiędzy SPS-em Knurów a ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum . Tradycji musiało stać się zadość i także tym razem o wygranej jednej z drużyn decydował tie-break. Po pięciu setach lepsi okazali się gracze SPS-u, którzy awansowali do finału play-off w ramach Amatorska Liga Piłki Siatkowej Atlas Tours

Tegoroczne pojedynki pomiędzy zespołami z Knurowa i Lędzin zawsze dostarczały wielu emocji i nigdy nie kończyły się szybciej niż po pięciu setach. Zgodnie z typami bukmacherów, także i ten mecz powinien skończyć się po tie-breaku i… tak się stało! Na nasze szczęście to my wyszliśmy z tego boju zwycięsko.

W pierwszej partii gracze z Lędzin wyraźnie nie dojechali jeszcze na mecz. Ogrom błędów i dezorganizacja gry raziła w oczy, co jest kompletnie niepodobne do tej ekipy. Mocna zagrywka SPS, spokój w kontrach i dobrze ustawiony blok pozwoliły na okazałą wygraną 25:11. Po takim „spacerku” w premierowej partii SPS zaczął seta numer 2 bardzo słabo, bo od wyniku 0:4. Dużo problemów sprawiła zagrywka „Wilków”, która skutecznie odrzucała nas od siatki, dając możliwość jedynie sytuacyjnego grania do skrzydeł. Ciężki czas udało się przetrwać, jednak do stanu 18:11 dla gości to oni dyktowali warunki gry. Z pomocą w końcówce seta przyszła lepsza gra na linii blok – obrona oraz kilka skończonych ataków przez Jarosława Paprockiego i Pawła Madejka (19:22). Dzięki poprawie gry zespołu udało się złapać kontakt z KS Volley (23:24), jednak nie udało się doprowadzić do gry na przewagi (23:25).

W trzecim secie, głównie za sprawą mocnej zagrywki Michała Kotarskiego i Mateusza Siwiec, udało się wypracować 3-4 punkty przewagi (7:3, 14:11). Kiedy wydawało się, że ten set układa się po myśli knurowian, goście zdecydowanie poprawili przyjęcie, ustawili szczelniejszy blok i ponownie zaczęli sprawiać dużo kłopotów zagrywką floatową (15:15, 15:18). Przewaga, którą uzyskali została przez nich utrzymana aż do końcówki seta, kiedy to SPS znów „szarpnął” i doprowadził do stanu 23:24. W decydującej akcji seta lepsi okazali się lędzinianie i to oni prowadzili 2:1 (25:23). Set czwarty to prawdziwy rollercoaster w wykonaniu SPS-u. Początkowo skuteczna gra w ataku i solidne przyjęcie m.in. Marcina Madejka, zagwarantowało SPS-owi prowadzenie 9:6, jednak w środku seta znowu do głosu doszli przyjezdni, którzy prowadzili 20:18, a później 24:21. Kiedy wydawało się, że piękna przygoda z tie-breakami dobiegnie końca, przy zagrywce Mateusza Ćwięczka udało się doprowadzić do remisu 24:24. W grze na przewagi obie ekipy miały swoje szanse, a wynik wahał się raz na jedną, raz na drugą stronę. Finalnie to SPS wygrał 32:30 i doprowadził do kolejnego tie-breaka pomiędzy tymi ekipami w obecnym sezonie.

W decydującej partii SPS wypracował bezpieczną przewagę (6:2) już w pierwszych akcjach seta. Goście wyraźnie opadli z sił, co odbiło się na jakości i mocy w ataku. Pomimo sporej zaliczki punktowej knurowianie utrzymali koncentrację i utrzymali dystans do „Wilków”, co dało pewną wygraną 15:8.

Dzięki temu zwycięstwu SPS Knurów awansował do finału fazy play-off i w turnieju finałowym odbywającym się 28 maja 2022 r. w Żorach zagra o 9. miejsce w całej lidze bez podziału na I i II ligę. Przypomnijmy, że już w połowie kwietnia udało się również wywalczyć awans do I ligi w ramach ALPS Atlas Tours. To ogromne sukcesy zespołu, który został zbudowany dopiero w 2020 roku!

Sędziował: Patryk Sobolew
MVP: Mateusz Siwiec

SPS Knurów 3:2 ACE Hager KS Volley Lędziny Centrum II
(25:11, 23:25, 23:25, 32:30, 15:8)

SPS: Kotarski, Siwiec (C), Fol, Ćwięczek, Madejek P., Paprocki, Madejek M. (L) oraz Rokitowski (L), Kołodziej, Stańczyk

info: SPS Knurów