Knurów: Ćwiczenia jednostek OSP wchodzących w skład Odwodowych Kompanii województwa Śląskiego

0
2758

  O godzinie 9:00 odbyło się alarmowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzących w skład Kompani Odwodowych województwa Śląskiego.

    W tej chwili jesteśmy w Jednostce RG w Knurowie, gdzie ma miejsce punkt koncentracji służb i środków. – mówi nam Damian Dudek – Młodszy Specjalista w Wydziale Operacyjnym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

   Na miejsce odprawy przybył również Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach – starszy brygadier mgr inż. Roman Klecha.

Przeszkolenia ws. komunikacji z mediami, dokonał brygadier Dariusz Mrówka – pełniący funkcję rzecznika prasowego KM PSP Gliwice.

Informacji porządkowych i technicznych udzielił dowódca JRG PSP Knurów – młodszy kapitan Michał Rutecki.

  Jednostki zajmą się wspólnym ćwiczeniem, współdziałaniem, komunikacją w czasie dużych akcji. Tym razem z powodów częstych pożarów na terenie składowisk odpadów, terenem ćwiczeń będzie wysypisko knurowskiego Komart`u, który chętnie użycza swoich obiektów do tego rodzaju zadań.

  W sytuacjach kryzysowych, bardzo ważnym czynnikiem poprawiającym jakość działań i bezpieczeństwo strażaków, są prowadzone szkolenia i ćwiczenia.