Knurów: Concordia kończy sezon zwycięstwem

Piłkarze Concordii Knurów zakończyli rywalizację w sezonie 2022/2023. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka w swoim ostatnim ligowym spotkaniu pokonali przed własną publicznością zdegradowany już zespół Przyszłości Ciochowice 3:1 (0:0). Mecz rozgrywany na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych MOSiR przy Alei Lipowej cieszył się sporym zainteresowaniem, ponieważ kameralny obiekt był wypełniony po brzegi.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego doszło do bardzo miłej uroczystości. Przedstawiciele grupy kibicowskiej Torcida Knurów wręczyła trenerom i piłkarzom Concordii specjalne okolicznościowe koszulki w stylu retro, w których drużyna wystąpi podczas przyszłotygodniowych obchodach 100-lecia klubu oraz asortyment sportowy w postaci piłek i innego sprzętu do przeprowadzania treningu.

Sam mecz mógł się rozpocząć od mocnego uderzenia gospodarzy. Kaczor znalazł się w doskonałej sytuacji, ale futbolówka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. Następnie przez kilkanaście minut knurowianie zamknęli rywali we własnym polu karnym, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie solidnie skomasowanej linii obronnej zespołu Przyszłości, którzy ograniczali się do wybijania piłki z zagrożonej strefy. Piłkarze Concordii w pierwszych 45 minutach z trudem tworzyli sobie sytuacje podbramkowe. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli Kocur i ponownie Kaczor, ale ich próby albo były niecelne, albo radził sobie z nimi Matlok.

Worek z bramkami rozwiązał się na początku drugiej części gry. W 47 minucie gry Kocur idealnym dośrodkowaniem obsłużył Jankowskiego, a ten strzałem głową wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później swoich szans szukali Guzera oraz Suchanek jednak bez powodzenia. W 59 minucie Barnik zdecydował się na uderzenie z dystansu i okazało się, że była to bardzo dobra decyzja ponieważ piłka zatrzepotała w siatce. 120 sekund później ten sam zawodnik podszedł do piłki egzekwując rzut wolny i ponownie piłka po jego strzale znalazła drogę do bramki, a kibice mogli cieszyć się z trzybramkowej przewagi.

Piłkarze trenera Matuszka nie rezygnowali z dalszych ataków, ale brakowało już skuteczności. Próby Żylskiego, Garczorza czy Orylskiego nie przyniosły już kolejnych zdobyczy bramkowych. Natomiast ambitnie grający goście w swoim ostatnim spotkaniu w Klasie Okręgowej szukali honorowego gola i ta sztuka udała się na osiem minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy to Borkowski wykorzystał niefrasobliwość obrońcy i płaskim strzałem pokonał Szwagrzyka.

Concordia Knurów kończy rozgrywki w środku ligowej stawki. „Biało-zielono-czarni” w sezonie 2022/2023 zdobyli 43 punkty, a na ten dorobek złożyło się trzynaście zwycięstw, tyle samo porażek oraz cztery remisy. Podopieczni trenera Matuszka w trzydziestu rozegranych spotkaniach zdobyli 41 bramek, zaś bramkarze knurowskiego zespołu musieli 53 razy wyciągać piłkę z siatki.

Ostatnim akcentem sezonu będą obchody jubileuszu 100-lecia Concordii Knurów, które odbędą się w sobotę, 24 czerwca na Stadionie Miejskim przy ulicy Dworcowej.

Concordia Knurów – Przyszłość Ciochowice 3:1 (0:0)
⚽️Bramki: Jankowski 47′, Barnik 59′, 61′ – Borkowski 82′

Concordia: Szwagrzyk – Kocur, Mikulski (78′ Szkatuła), Bociek, Balon – Kaczor (60′ Garczorz), Barnik, Suchanek (60′ Zając), Żylski, Guzera (60′ Orylski) – Jankowski.

Przyszłość: Matlok – Warmons, Zwiorek, Lidner, Halama – Pyznar, Rutka, Blabys, Henne, Pietrzak – Borkowski.

🟨 Żółte kartki: Suchanek (Concordia).