KnurówNewsySport i rekreacja

Knurów/Bielsko-Biała : VII OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA I XVIII INTEGRACYJNE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

VII OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA I XVIII INTEGRACYJNE ZAWODY W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC odbyły się 07-08.05. w Hotelu Dębowiec w Bielsku- Białej.

Pierwotnie zawody te miały się odbyć w dniach 26-27.03, lecz ze względu na obostrzenia zostały przesunięte na maj.

Organizatorem tych zawodów było Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z Prezesem Stanisławem Handerkiem na czele.

Pośród uczestników nie mogło zabraknąć zawodników UKS Eugen Knurów. Ostatecznie do Bielska wyjechało 12 reprezentantów Klubu.

W juniorkach do lat 16 w kategorii OPEN wystartowały dwie zawodniczki, niespełna 14-letnia Sandra Dzieżok, debiutantka
i zarazem najmłodsza uczestniczka zawodów, wycisnęła w trzecim podejściu 40 kg i tym samym zajęła 3 miejsce.
Druga to Justyna Pietrykowska, która wyciskając sztangę ważącą 70 kg, uplasowała się tym samym na 1 miejscu i zdobyła złoty medal. Zawodniczka poprawiła swój rekord życiowy.

W JUNIORKACH do lat 18 w kategorii OPEN wystartowała Wiktoria Rządeczka, która wyciskając sztangę z ciężarem 32,5 kg zajęła 3 miejsce i poprawiła swój rekord życiowy.

Wśród SENIOREK w kategorii +76 kg wystąpiła Wioleta Pietrykowska, która wycisnęła 57,5 kg co dało jej 5 miejsce.

Wśród JUNIORÓW do lat 18
– w kategorii do 74kg, wystartowało dwóch zawodników, debiutantów, Bartłomiej Ogrodniczuk, który wyciskając sztangę
z ciężarem 95kg zajął 5 miejsce. Drugi, Oliwier Nowok, na co dzień trenujący JUDO, zajął 6 miejsce, wyciskając ciężar 62,5kg.

-w kategorii +74kg wystartował Dawid Pietrykowski, który wycisnął sztangę ważącą 137,5 kg, zajmując tym samym 1 miejsce i zdobywając złoty medal. Zawodnik tym wynikiem poprawił swój rekord życiowy o 10 kg.

Wśród JUNIORÓW do lat 23 w kategorii +74kg wystartowało trzech zawodników:
– Dawid Nowok zajął 6 miejsce wyciskając 130 kg i poprawiając swój rekord życiowy.
– Mateusz Gaura zajął 8 miejsce podnosząc sztangę ważącą 95kg
i poprawiając swój rekord życiowy.
– Jakub Patkowski, debiutant, wycisnął 77,5 kg zajmując 9 miejsce.

Wśród SENIORÓW
-w kategorii do 93 kg wystartował Marcin Oleś wyciskając sztangę ważącą 165 kg i zdobywając tym samym srebrny medal
i poprawiając tym samym swój rekord życiowy.

-w kategorii do 105kg wystartował Przemysław Kluk, zdobywając złoty medal z wynikiem 200kg. Przemek uplasował się również na 2 miejscu w klasyfikacji OPEN Seniorów.

Nad całością czuwała trenerka i sędzina – spiker Katarzyna Dzieżok, kierownik drużyny Monika Miczka oraz zawsze pomocna i niezastąpiona Wioleta Pietrykowska.

Gratulujemy wszystkim wyników oraz rekordów życiowych i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.