KnurówNewsy

Knurów: 3. Knurowski Bieg Niepodległości

11 listopada odbyła się 3 edycja ,,Knurowskiego Biegu Niepodległości”. Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe ponieważ, po raz pierwszy 5-kilometrowa trasa przebiegała przez ulice naszego miasta.

W kategorii Open Kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Bańbor a za nią metę przekroczyły Elżbieta Lewicka oraz Anna Szostak. Wśród mężczyzn zwyciężył Sebastian Marcol. Podium uzupełnili Marcin Strzoda oraz Przemysław Denicki.

3.Knurowski Bieg Niepodległości był także ostatnim biegiem w ramach Biegowego Grand Prix Knurowa 2021. W całym cyklu w kategorii OPEN Kobiet najlepszą zawodniczką została Aleksandra Bańbor. Drugie miejsce zajęła Wioletta Świętochowska, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Pawłuszek. W kategorii OPEN Mężczyzn po trzech ukończonych biegach pierwsze miejsce zajął Marcin Grzegorzyca, przed Przemysławem Denickim oraz Łukaszem Furmankiem.

W klasyfikacji drużynowej największą liczbę przedstawicieli w całym cyklu mogli pochwalić się odpowiednio:

Klub Biegacza Orły z Knurowa ( 57 zawodników)

Klub Leniwych Biegaczy ( 39 zawodników)

Zatyrani Gmina Pilchowice ( 25 zawodników)

Ceremonia wręczenia nagród poprzedzona była uroczystością uczczenia pamięci Eugeniusza Mehlicha oraz Emila Kiszki, wybitnych sportowców związanych z miastem Knurów. Zdjęcia obydwóch postaci zawisły w galerii Osobowości Knurowskiego Sportu , która znajduje się w łączniku hali sportowej MOSiR z Miejską Szkołą Podstawową nr 9 w Knurowie.

——————————————————————————————–

Punktualnie o godzinie 12:00 wyruszyli w zwartej grupie 250 zawodników na nogach, wózkach i kołach.
Uczcili tym samym kolejne Święto Niepodległości w sportowym stylu.
Uczestnicy biegu praktycznie z terenu całego regionu m.in. : Pilchowic, Zabrza, Czerwionki-Leszczyn, Paniówek oraz najliczniejsza ekipa reprezentująca Knurów w większości to osoby zrzeszone w kluby: Orły z Knurowa, Leniwce i AKB.
Ulicami Knurowa do zaliczenia mieli 5 kilometrową miejską trasę.

Po zmaganiach biegowych mieliśmy okazję porozmawiać z uczestnikami, którzy chwalili organizację, sprawność i infrastrukturę miejską.
Zaplecze biegowe było wymarzone dla uczestników, a i nadmienić trzeba to, że pogoda dopisała również wyśmienicie.

Część oficjalna rozpoczęła się uhonorowaniem i wprowadzeniem do Galerii Knurowskiego Sportu osobistości takich jak nieżyjący: lekkoatleta – Emil Kiszka oraz obchodzący 10 listopada pierwszą rocznicę śmierci – Eugeniusz Mehlich.

Słowem wstępu zaszczycił nas Piotr Surówka, Zastępca Prezydenta Miasta, który wspomniał jak ważne miejsce w propagowaniu sportowego trybu życia zajmowali.

Wizerunki uhonorowanych znalazł swoje miejsce na jednej ze ścian obiektu.

Druga część, przeznaczona została na gratulacje i wręczenie nagród i pucharów, najlepszym biegaczom w swoich kategoriach. Wręczenia statuetek dokonali m.in. Piotr Surówka – zastępca Prezydenta Miasta, Tomasz Rzepa – Przewodniczący Rady Miasta Knurów i inni oficjele.