KMP Rybnik: Dwa wypadki, cztery osoby ranne

0
603

Rybniccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadków, do których doszło w czasie długiego majowego weekendu. W wyniku tych zdarzeń, cztery osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali także 33 kolizje.

Do pierwszego wypadku doszło we wtorek około 8.15 w Palowicach na ulicy Bełkowskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący skodą – 78-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, jadąc w kierunku Bełku, podczas wyprzedzania w rejonie skrzyżowania w miejscu niedozwolonym, uderzył w skręcający w lewo motorower. W wyniku zdarzenia ranna została kierująca jednośladem – 41-letnia kobieta. Poszkodowana została przetransportowana do rybnickiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu skodą. Rybniccy śledczy ustalają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Do kolejnego bardzo groźnego wypadku doszło wczoraj około 20.30 w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący citroenem 19-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, podróżując z pasażerami, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, utracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Kierujący zjechał w drogi, przejechał przez chodnik i uderzył w płot. Następnie samochód wywrócił się i zatrzymał na drodze dojazdowej do posesji. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby podróżujące tym samochodem zostały przetransportowane do szpitala. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Rybniccy śledczy ustalają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

info: KMP Rybnik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA