Jak się okazuje, układy wydechowe nadal znajdują się w sferze zainteresowań przestępców. Złodzieje kradną katalizatory i filtry cząstek stałych z pojazdów stojących na osiedlowych parkingach. Wczoraj te drogie części wycięto z czterech samochodów w Gliwicach i Pyskowicach. Nikt nie zauważył momentu kradzieży.

W ostatnim czasie uaktywnili się złodzieje, których celem są samochody parkujące na ulicach naszego rejonu. Jak ustalono, działają pod osłoną nocy i kradną układy wydechowe z aut o wyższym zawieszeniu, np. z tzw. dostawczaków czy suwów, a wczorajsze przypadki pokazują, że i ze zwykłych osobówek. Sprawcy działają też pod presją czasu, więc nie rozkręcają konkretnej części, tylko odcinają potrzebny im fragment układu wydechowego.
Wczoraj z terenu jednego z pyskowickich warsztatów samochodowych nieznany człowiek skradł z volkswagena golfa 3 i 5 oraz opla astry łącznie trzy katalizatory. W Gliwicach na ul. Czwartaków jedna z właścicielek volkswagena polo, po uruchomieniu pojazdu, usłyszała bardzo głośną pracę silnika. Nieustalony sprawca wyciął katalizator. Rzecz mogła się stać w czasie kilku ostatnich dni, kiedy auto nie było użytkowane.
Apelujemy więc o wzmożenie czujności. Gdy zobaczymy osoby kręcące się przy samochodach, poinformujmy o tym, na zasadzie solidarności, policję pod nr 997. Zawsze możecie, Państwo, zastrzec sobie anonimowość.

Info: KMP Gliwice