Jest możliwość zwiedzania Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek”. Udział w zwiedzaniu wymaga wcześniejszej rejestracji.

Obiektu będącego ikoną nie tylko miasta Katowice, ale również polskiej architektury modernistycznej. Symbolu największych wydarzeń muzycznych, sportowych oraz imprez wystawienniczych, które zapadły w pamięci każdemu, kto miał okazję wziąć udział w wielkich wydarzeniach i odwiedzić Spodek.

To w Spodku polscy siatkarze zostali mistrzami świata, koszykarki i lekkoatleci mistrzami Europy, hokeiści ogrywali Rosjan, a wielu innych sportowców i setki tysięcy kibiców przeżywało niezapomniane chwile. Właśnie w Spodku koncerty grała Metallica, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Deep Purple, The Cure, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Black Sabbath, Mike Oldfield, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode czy Korn.

Zapraszamy Państwa do poznania uroków Spodka, miejsc na co dzień niedostępnych. Przygotowaliśmy specjalną trasę zwiedzania, pełną historycznych ciekawostek i anegdot. Podczas zwiedzania pokażemy obiekty sportowe Spodka oraz halę główną z wszystkimi jej ciekawostkami. Zwiedzający dowiedzą się gdzie chowana jest scena i jak działają wysuwane sektory. Odwiedzą pokoje VIP, w których zazwyczaj odpoczywają ważne osobistości biorące udział w wydarzeniach odbywających się w Spodku. Pokażemy również gdzie podczas imprez siedzą funkcjonariusze policji oraz jak wygodnie siedzi się na pluszowych siedzeniach loży VIP.

Ze względów bezpieczeństwa trasa zwiedzania nie obejmuje stropu Spodka oraz dachu.

Koszt zwiedzania to 5 zł od osoby.
Dzieci do lat 7 biorą udział w zwiedzaniu bezpłatnie.
Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy bilet.

W przypadku rezerwacji zwiedzania grupowego dla dzieci- przyjmujemy rezerwacje dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Grupy powyżej 15 osób prosimy o bezpośredni kontakt: zwiedzanie@spodekkatowice.pl

Rejestracja na zwiedzanie tylko poprzez wysłanie wiadomości na zwiedzanie@spodekkatowice.pl

Terminy zwiedzania

Wiemy jak wielkim zainteresowaniem cieszy się możliwość odwiedzenia miejsc niedostępnych na co dzień, dlatego chcemy umożliwić Państwu zwiedzanie hali tak często, jak to możliwe.

Zapraszamy na zwiedzanie Spodka w następujących terminach:

  • 8 lipca 2018 o godzinie  15:00
  • 22 lipca 2018 o godzinie 11:00
  • 12 sierpnia 2018 o godzinie 15:00
  • 26 sierpnia 2018 w godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00

Info: spodekkatowice.pl