Katowice/Knurów: MTS kończy piłkarski sezon

0
232

Czas na finalny akcent w IV lidze kobiet. Piłkarki MTS-u Knurów w środowy wieczór po raz ostatni wybiegną na murawę w sezonie 2022/2023. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza zmierzą się na wyjeździe z rezerwami GKS-u Katowice i nie będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę. Stawką tego spotkania jest pozycja wicelidera na zakończenie czwartoligowych rozgrywek.

Regulamin IV ligi przed sezonem 2022/2023 mówił wprost: drużyny, które na koniec rywalizacji zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie zmierzą się między sobą w dwumeczu barażowym, a zwycięzca uzyska awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Z grupy pierwszej udział w repasażach zapewnił sobie Raków Czestochowa, który o III ligę powalczy ze zwycięzcą grupy II UKKS-em Istebna.

Nadal jednak nie wiadomo jakiego kształtu nabiorą rozgrywki trzecioligowe w przyszłym sezonie. Wszystko za sprawą zdekompletowania III ligi w obecnych rozgrywkach, gdzie między innymi Stilon Gorzów Wielkopolski wycofał się w trakcie rundy jesiennej, a część zespołów zastanawiała się nad tym rozwiązaniem ze względu na dalekie wyjazdy i wysokie koszty ponoszone w związku z organizacją spotkań ligowych. Nieoficjalnie mówi się, że Śląski Związek Piłki Nożnej, który jest organizatorem trzecioligowych rozgrywek „zaprosi” więcej drużyn, które spełnią odpowiednie wymogi licencyjne do uczestnictwa w rywalizacji na przyszły sezon niż przewidywał regulamin.

Dlatego też środowe spotkanie rezerw GKS-u Katowice i MTS-u Knurów dość nieoczekiwanie nabrało sporego znaczenia. Obie ekipy walczą o zajęcie drugiej lokaty na zakończenie sezonu. Zarówno katowiczanki jak i podopieczne trenera Radkiewicza mają w tej chwili po 25 punktów, co oznacza, że zwycięzca tego spotkania wywalczy tytuł wicemistrzowski IV ligi na finiszu rozgrywek. Jest więc bardzo możliwe, że druga pozycja w ligowej tabeli umożliwi danej drużynie występ w barażach lub okaże się mocną kartą przetargową w walce o promocję do III ligi. Na ostateczne decyzje w tej sprawie przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Jesienią w Knurowie lepsze okazały się piłkarki rezerw GKS-u, które po emocjonującym meczu pokonały MTS 3:2. Podopieczne trenera Radkiewicza pałają żądzą rewanżu za tamto spotkanie i zapowiadają, że z Katowic przywiozą komplet punktów. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, które zostały wspomniane w powyższych akapitach, ostatni mecz sezonu 2022/2023 zapowiada się wręcz pasjonująco.

Początek środowego spotkania o godzinie 20:00.

GKS II Katowice – MTS Knurów

Środa, 24 maja – godzina 20:00

Ośrodek Sportowy „Kolejarz” – MOSiR Katowice – Plac Alfreda 1, 40-152 Katowice

AW