Już po raz dwunasty, podczas Festiwalu Dreams & Teams starsi będą pomagać młodszemu. W najbliższą środę w hali sportowej w Sośnicy odbędzie się finał akcji.

Do tegorocznej edycji uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych przygotowują się już od kilku miesięcy, organizując zbiórki i szukając sponsorów. Na najbliższą środę w hali sportowej w Sośnicy zaplanowano między innymi występy artystyczne, konkurencje sportowe dla dzieci oraz licytacje. Wszystko po to, by w jak największym stopniu pomóc Szymonowi Szewczykowi, bo przecież kiedy „Duży małemu i wszyscy razem”, to wtedy możemy więcej!

Roczny Szymon choruje na Zespół Downa. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów, w tym kardiologia, audiologa czy rehabilitantów, a miesięczny koszt rehabilitacji to około 1200 złotych. Organizatorzy festiwalu, poprzez zbiórkę chcieliby choć trochę odciążyć rodziców chłopca.

Ubiegłoroczna edycja, która była dedykowana chorej na porażenie dziecięce Julce, zakończyła się rekordową zbiórką ponad 12 tysięcy złotych. Może w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Finał akcji odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 11:00 w hali sportowej przy ul. Sikorskiego 132.

 Info: gliwice.eu