Kolejny ranking potwierdza, że Gliwice to jedno z miast o największym potencjale gospodarczym i przyjaznych dla biznesu. Nasze miasto znalazło się w pierwszej piątce dwóch kategorii prestiżowego zestawienia „Polish Cities of the Future 2018/2019″.

„Polish Cities of the Future” to ranking fDi Intelligence (ośrodka inwestycji zagranicznych prestiżowego brytyjskiego dziennika ekonomicznego Financial Times). Gliwice po raz kolejny zostały w nim sklasyfikowane na wysokich pozycjach. W edycji 2018/2019 nasze miasto zostało uznane za jedno z pięciu najlepszych średnich miast w dwóch kategoriach: miasto przyjazne dla biznesu oraz miasto o największym potencjale ekonomicznym.

Listę finalistów stworzono przy użyciu specjalistycznych narzędzi online fDi Markets i fDi Benchmark. Eksperci porównali kilkadziesiąt czynników w 50 gminach w pięciu kategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, kapitał ludzki i jakość życia, efektywność zarządzania oraz komunikacja. Wszystkie miasta objęte rankingiem zostały sklasyfikowane jako duże, średnie lub małe według liczby ludności. Pełny raport jest dostępny na stronie www.fdiintelligence.com.

Info: gliwice.eu