Zarząd Dróg Miejskich poinformował o kolejnych pracach drogowych. Kierowcy powinni uważać na DTŚ, na ul. Portowej i na kilku ulicach w Sośnicy.

W związku z pracami na odcinku Drogowej Trasy Średnicowej w rejonie wiaduktu nad ul. Wschodnią, zamknięta została jezdnia dla jadących w stronę Gliwic. Ruch odbywa się drugą jezdnią, dwoma pasami w stronę Gliwic i jednym pasem w kierunku Katowic. Prace powinny się zakończyć w IV kwartale br.

Robotnicy pracują też na ul. Portowej. W rejonie Śląskiego Centrum Logistyki rozpoczął się remont nawierzchni jezdni. Roboty są kontynuacją prac z 2017 r. Wymieniono wówczas około 1 km nawierzchni  jezdni w kierunku Łabęd. Teraz drogowcy, na tym samy odcinku, wyremontują  pas ruchu w kierunku Centrum. Prace w tym miejscu potrwają kilkanaście dni. W tym czasie będzie obowiązuje ruch wahadłowy.

W najbliższy poniedziałek, 27 maja, w Sośnicy rozpocznie się budowa gazociągu. Na czas prac z użytku wyłączona zostanie część chodników przy ulicach: Beskidzkiej, Niedurnego, Brackiej i Szczęść Boże. Roboty realizowane będą na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa. Piesi w miejscu prac poruszać się będą chodnikiem po przeciwnej stronie lub częściowo jezdnią. Zakończenie prac zaplanowano na połowę lipca.

Info: gliwice.eu