Gliwice: Spotkanie wolontariuszy – Centrum 3.0 zaprasza

0
198

Wolontariusze są wszędzie tam, gdzie jest potrzebne wsparcie, uśmiech i dobre słowo, pomoc dla tych, którzy sami nie mogą sobie poradzić. To bohaterowie codzienności, którym chcemy podziękować za wielkie serca. Okazją będą miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

W Gliwicach wydarzenia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusz przygotowuje corocznie Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, wspierane w tym roku przez Centrum Kultury Victoria.

Centrum 3.0 przygotowało program na dwa dni, które wypełnią atrakcje dla wolontariuszy i organizacji oraz dla mieszkańców Gliwic. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 1 grudnia, a główne obchody zaplanowano na 9 grudnia na gliwickim Rynku.

1 GRUDNIA – SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

– Wszystkich wolontariuszy zapraszamy na spotkanie przygotowane specjalnie dla nich. 1 grudnia spotkamy się w siedzibie Śląskiego Stowarzyszenia chorych na SM „SezaM”, w budynku PATION przy ul. Jana Śliwki 12 (wjazd i parking od ul. Uszczyka), aby podsumować działania, wysłuchać ciekawej prelekcji, a na koniec – razem się bawić przy dobrej muzyce. Starujemy o godz. 17.30 – zachęca Centrum 3.0. W programie między innymi: prelekcja pt. „Motywacja wolontariuszy” Tomasza Małanki, podsumowanie projektu „Korona Gór Polskich” prowadzonego przez Fundację Różyczka, fotobudka „Selfie mirror”, kreatywne warsztaty, zabawa przy muzyce z Prywaciarzami.

Na wydarzenie – oprócz wolontariuszy – Centrum 3.0 zaprasza także przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń i instytucji, które współpracują z wolontariuszami. Osoby zainteresowane proszone są o dokonywanie zapisów poprzez formularz dostępny na stronie: http://wwww.gods.gliwice.pl/odw2023/

9 GRUDNIA – ŚWIĘTO WOLONTARIUSZY NA RYNKU

Główna część obchodów odbędzie się 9 grudnia na Rynku, gdzie od godziny 16.00, pośród świątecznych kramów Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, wspólnie podziękujemy wolontariuszom. Na scenie pojawi się Ewa Aksamit wraz z zespołem Velveteve, a także zespół LOR – a dokładnie 4 utalentowane muzycznie dziewczyny z Krakowa, które zarażają swoją folkową i subtelną muzyką. Przedstawiciele organizacji i sami wolontariusze odbiorą dyplomy, a grupa artystyczna Galimatias rozda słodkie upominki dla mieszkańców, którzy na chwilę będą mogli przeobrazić się w #niezawodnego superbohatera, jakim bez wątpienia jest Wolontariusz, i zrobić sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanej na tę okazję fotościance. Dodatkowo wszyscy zainteresowani wolontariatem w Gliwicach będą mogli uzyskać informacje od pracowników Centrum 3.0 oraz napić się ciepłej herbaty „od serca”.

Więcej informacji o obu wydarzeniach znajduje się na stronie http://gods.gliwice.pl

Info: UM Gliwice