Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Jubileusze małżeńskie

W ubiegłym tygodniu w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyły się uroczystości z okazji małżeńskich jubileuszy. Zaproszone pary świętowały 50. i 65. rocznicę ślubu.

– „65. i 50. lat po weselu – brzmi to niezwykle dumnie. Dzisiejsze spotkanie to wyjątkowe przeżycie, zarówno dla Was, kiedy możecie wspominacie swoje pięćdziesiąt i sześćdziesiąt pięć lat wspólnego życia, ale także dla nas, kiedy możemy Wam tak wspaniałych jubileuszy pogratulować” – podkreślił Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski – „Chciałbym Wam dzisiaj serdecznie podziękować, za to wszystko, co zrobiliście dla swojej rodziny, ale także za to, że dajecie wszystkim tak piękny przykład. Jesteście wzorem do naśladowania” – dodał.

Pary, które w jednym związku przeżyły 50 lat, są nagradzane w naszym kraju specjalnym medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Medal ma kształt sześcioramiennej gwiazdy, z jednej strony widnieje napis: „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a z drugiej znajdują się dwie srebrzyste róże.

„Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej o wyróżnienie Państwa, poprzez odznaczenia medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” – podkreśliła Kornelia Warzecha, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – „Na żaden medal nie pracuje się tak długo, bo aż 50 lat i tylko Burmistrz naszej gminy ma prawo go Państwu wręczyć w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” – dodała.

65 lat pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:
Teodozja i Oskar Kusz z Dębieńska

Złoty jubileusz obchodzili Państwo:
Stefania i Alfred Bochenek z Książenic
Sabina i Jan Brząkalik z Czuchowa
Krystyna i Stefan Chrostek z Czerwionki
Daniela i Edward Dachowscy z Książenic
Barbara i Eugeniusz Draga z Leszczyn
Bronisława i Stanisław Fojcik z Przegędzy
Eugenia i Kazimierz Gorol ze Szczejkowic
Janina i Bolesław Jureczko ze Szczejkowic
Daniela i Edward Krzysztoforscy z Czuchowa
Aleksandra i Edward Kucharczyk z Książenic
Kornelia i Andrzej Majewscy z Czuchowa
Gertruda i Józef Matera z Bełku
Irena i Marian Pająk z Czuchowa
Maria i Andrzej Piekarczyk z Dębieńska
Kazimiera i Stanisław Repko z Leszczyn
Marianna i Jerzy Słupik z Czerwionki
Bernadetta i Gabriel Sprus z Leszczyn
Daniela i Henryk Szwan z Leszczyn
Ewa i Zbigniew Tlołka z Leszczyn
Pelagia i Andrzej Troszka ze Stanowic
Małgorzata i Józef Wasiewicz ze Szczejkowic
Hyacynta i Zdzisław Wasiewicz ze Szczejkowic
Halina i Paweł Zienć z Książenic

Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz upominki. Gratulacje na ręce małżonków złożyli również: Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Sekretarz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Justyna Domżoł, Proboszcz Parafii św. Jana Sarkandra w Bełku ks. Konrad Opitek oraz zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Czerwionce-Leszczynach Danuta Tic.

Dla Jubilatów wystąpiła Kapela z Naszego Miasteczka.

Info: MiG Czerwionka-Leszczyny