Gliwice: Roboty drogowe na Wadowickiej, Paderewskiego, Żernickiej oraz Królewskiej Tamy

0
252

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont ulicy Wadowickiej. Prowadzone na przestrzeni ostatnich kilku lat, doraźne prace przy utrzymaniu drogi generowały zbyt wysokie koszty. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach podjął decyzję o wykonaniu nawierzchni asfaltowej. Prace w tym miejscu rozpoczną się 6 października, a ich finał – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – zaplanowano w drugiej połowie miesiąca. Na czas prac droga zostanie zamknięta. Wykonawca pozostawi jedynie możliwość dojazdu mieszkańców do posesji.

Kolejne z robót obejmą ulicę Królewskiej Tamy, gdzie 4 października ruszą prace przy budowie zatoki autobusowej. Roboty, które mają zostać zrealizowane w najbliższych dwóch miesiącach prowadzone będą przy częściowym zajęciu chodnika.

Także 4 października rozpoczną się prace związane z remontem miejsc postojowych na ulicy Paderewskiego, w rejonie posesji nr 38-56. Odbywać się one będą przy zajęciu miejsc postojowych oraz pobocza. Ich finał planowany jest w połowie grudnia br.

Tymczasem na ulicy Żernickiej trwają roboty związane z powstaniem nowego przejścia dla pieszych i budową chodnika prowadzącego do zatoki autobusowej, o które wnioskowała Rada Dzielnicy. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się w przyszłym miesiącu.

Info: ZDM Gliwice