GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice: Puchar Sprintu Gliwice NIGHT&LIGHTS Swim 2023

Emocjonujący wyścig pływacki przy akompaniamencie muzyki i przeszywających ciemność kolorowych przebłysków świateł – to znaki rozpoznawcze Pucharu Sprintu Gliwice Night&Lights Swim. To już 7. edycja tego spektakularnego widowiska, które – jak co roku – przyciągnie na „Olimpijczyka” zawodników i zawodniczki z całego kraju. Wstęp wolny!

Niezwykłe sportowe show, organizowane przez Klub Pływacki „Sikret” Gliwice we współpracy z Miastem Gliwice i Miejskim Zarządem Usług Komunalnych, odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 listopada, na krytej pływalni Olimpijczyk przy ul. Oriona 120.

Eliminacje rozpoczną się o godz. 9.00, jednak prawdziwym gwoździem programu będzie spektakularny finał zawodów zaplanowany na godz. 16.50, podczas którego najlepsi zawodnicy wyłonieni w fazie eliminacyjnej będą rywalizowali w wyjątkowych okolicznościach – po zmroku, w rytm muzyki i pośród kolorowych świateł.

Pływacy i pływaczki reprezentujący kluby z całego kraju zmierzą się na dystansach 50 m i 100 m w stylach: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. W każdym z finałowych wyścigów wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy otrzymają medale i dyplomy. Na najszybszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych czekać będą także pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Zawody zostaną rozegrane indywidualnie w 5 kategoriach wiekowych:

A – rocznik 2013 i młodsi
B – rocznik 2012
C – rocznik 2011
D – roczniki 2010-2009
E – rocznik 2008 i starsi

Wystartują też 2 kategorie wyścigów sztafet mieszanych (każda w dowolnej konfiguracji w ramach kategorii wiekowej):

F – rocznik 2011 i młodsi
G – rocznik 2010 i starsi

Wyniki na żywo będą dostępne na stronie www.livetiming.pl.

Info: UM Gliwice