Trwa zagospodarowywanie terenu wokół stawów przy ul. Jesiennej w Sośnicy. Przestrzeń zostanie uporządkowana, pojawią się ciekawe nasadzenia, miejsce do zabawy oraz do grillowania. Prace już się rozpoczęły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy skwer zostanie oddany do użytku w 2020 r.

Większość prac zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Na projekcie wyraźnie widać zarysowane poszczególne elementy, m.in. alejki. Niektóre z nich będą asfaltowe, pozostałe brukowane kostką. Jeszcze w tym roku pojawią się ławki, stojaki na rowery, miejsce na grilla lub ognisko – w tym celu z betonowej kostki zostanie ułożony okrąg. Wokół zbiornika pojawią się wierzby, przy rondach liliowce, irysy, kostrzewy, rajgrasy i rozplenice. Pojawią się też lampy solarno-wiatrowe, kosze na śmieci, małe urządzenia zabawowe – karuzela oraz kiwaki w kształcie tuby i smoka. Obecnie wykonywane są alejki przy drugim zbiorniku. Tuż przed zakończeniem inwestycji rozpocznie się rekultywacja trawników.

Inwestycję o wartości 1 388 468,53 zł, realizuje firma EKO-POL. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ze zmodernizowanego terenu wokół zbiorników będzie można korzystać od marca 2020 r.

Info: gliwice.eu

Fragment projektu zagospodarowania terenu wokół zbiorników przy ul. Jesiennej