GliwiceInformacjeKronika policyjna

Gliwice: Policyjne działania w rejonie przejść dla pieszych

Policjanci ruchu drogowego codziennie czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Szczególną uwagę zwracają na zachowania kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań prowadzonych w Gliwicach z wykorzystaniem drona, mundurowi zarejestrowali kilka niebezpiecznych zdarzeń na przejściu dla pieszych, za które kierowcy ukarani zostali wysokim mandatem i punktami karnymi.

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa i wyrobienie poprawnych zachowań kierujących w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, to jedne z wielu zadań spoczywających na policjantach drogówki. Do osiągnięcia tych celów wykorzystywane są między innymi drony, dzięki którym mundurowi mogą „z góry” obserwować i rejestrować niebezpieczne zachowania na drodze.

Ostatnio policjanci ruchu drogowego prowadzili działania w Gliwicach na ul. Wrocławskiej. W tym rejonie, na drodze jednojezdniowej o trzech pasach ruchu w jednym kierunku, zlokalizowane jest przejście dla pieszych. Mundurowi zarejestrowali podczas akcji kilka niebezpiecznych sytuacji, w których kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa pieszemu i omijali pojazdy, które zatrzymały się już przed przejściem. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego ukarani zostali mandatami w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktami.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Kierującemu pojazdem zabrania się także wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejść, na którym ruch jest kierowany.

Info: Policja Śląska