GliwiceInformacjeKronika policyjna

Gliwice: Narkotyki i pieniądze przepadły – będą wyroki

Gliwiccy policjanci walczą ze zjawiskiem handlu narkotykami. W policyjnych akcjach wpadają posiadacze, nabywcy oraz handlarze. Zgodnie z prawem wszyscy odpowiedzą przed sądem. Tylko w czasie weekendu do policyjnych cel trafiło 9 podejrzanych. Łącznie podejrzanym odebrano i zabezpieczono prawie 0,3 kilograma narkotyków. Były to kokaina, amfetamina, haszysz, marihuana, grzybki…

Sprawcy to mężczyźni. Trzech 20-latków, jeden 25-latek, 34-latek, 35-latek, 38-latek, 40-latek i 44-latek. Zatrzymania to efekt pracy pionów kryminalnych i prewencyjnych różnych gliwickich komisariatów oraz wywiadowców i kryminalnych z komendy. Dwóch podejrzanych zatrzymali wywiadowcy z Wydziału Sztabu, dwóch kryminalni z komendy, i po jednym komisariaty I, II, III i V.

Determinacja policji w zwalczaniu handlu narkotykami i ochrona społeczności przed negatywnymi skutkami tego procederu może być niewystarczająca. Pamiętajmy, aby osiągnąć trwałe rezultaty, konieczna jest nie tylko praca śledcza ale i współpraca społeczna, edukacja oraz systematyczne działania prewencyjne. Tylko poprzez zintegrowane podejście można skutecznie przeciwdziałać temu globalnemu problemowi, który coraz częściej dotyka nawet dzieci.

Info: Policja Gliwice