GliwiceInformacje

Gliwice: Miejsca postojowe w rejonie dworca PKP – zmiany w organizacji ruchu

Trzy miejsca postojowe typu kiss&ride – umożliwiające pozostawienie pojazdu do 3 minut, wyznaczone zostaną w przyszłym tygodniu w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia głównego na teren dworca PKP. Oczywiste jest także to, że nie zabraknie stanowiska dla osoby niepełnosprawnej. Działania te podejmowane są w odpowiedzi na głosy mieszkańców, jakie w tej sprawie pojawiły się w ostatnim czasie. Zmiany mają być udogodnieniem dla gliwiczan i podróżnych korzystających z transportu kolejowego.

Decyzją zastępcy prezydenta miasta – Mariusza Śpiewoka zwiększona zostanie również liczba miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania funkcjonująca przy dworcu. Będzie to możliwe po przeniesieniu – bliżej wejścia głównego na stację kolejową – kilku miejsc przeznaczonych dla postoju TAXI.

Pozostając w nadziei, że wprowadzone zmiany w organizacji ruchu spełnią oczekiwania mieszkańców, zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców o przestrzeganie oznakowania i pozostawianie swoich pojazdów w miejscach tylko do tego wyznaczonych, tak aby nie utrudniać przejazdu autobusom poruszającym się w rejonie dworca PKP.

Info: ZDM Gliwice