Gliwice/Knurów: KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁO – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

0
161

Gliwice/Knurów:

KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁO – NASZE BEZPIECZEŃSTWO”

Rusza ogólnopolska kampania „Twoje światło – Nasze bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Policjanci z gliwickiej drogówki, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają kierującym, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Gliwice wspólnie ze stacjami diagnostycznymi zapraszają wszystkich kierowców na darmowe regulacje świateł w samochodzie w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 roku.
Będzie też możliwość skonsultowania się z doświadczonym policjantem na temat nurtujących Państwa pytań z dziedziny przepisów prawa o ruchu drogowym
Poniżej lista stacji, które przystąpiły do akcji, być może lista ta jeszcze się poszerzy, do czego oczywiście zachęcamy.

Okręgowa Stacja Kontroli KreG Knurów ul. Szpitalna 44
Stacja Kontroli Pojazdów Ponicki Diagnostic Gliwice ul. Chorzowska 50d
Stacja Kontroli Pojazdów Auto Moto Centrum Gliwice ul. Bardowskiego 2a (przy ul. Rybnickiej)

info: kmp gliwice
video: IKNW