GliwiceInformacjeKnurów

Gliwice/Knurów: Dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową

Zapraszamy na spotkanie „Dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową”. Adresowane jest one do wszystkich, którzy organizują m.in. wydarzenia społeczne, sportowe i kulturalne lub zajmują się miejską przestrzenią.

Data: 26 lutego 2024 r. (poniedziałek), godz. 16:00-18:00
Miejsce: ul. Studzienna 6 w Gliwicach (Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych)
Zapisy: https://crm.opus.org.pl/dostepnosc-ruch
Prowadząca: Agnieszka Filipkowska (Fundacja Qlavi)
Kontakt i sprawy organizacyjne: Łukasz Gorczyński, lgorczynski@opus.org.pl, tel. 511 141 197

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu pod tytułem “Rozmowy 3. sektora – rozmowy o dostępności” stanowiącego przestrzeń do rozmów na tematy związane z poprawą warunków życia i funkcjonowania obywateli ze szczególnymi potrzebami, którzy są narażeni na marginalizację lub dyskryminację m.in. ze względu na niepełnosprawność lub obniżony poziom sprawności z powodu wieku czy choroby.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do rozmów zapraszamy zarówno organizacje już istniejące jak i osoby, które dopiero planują założyć stowarzyszenie lub fundację.

Czytaj więcej: http://fozn.org/rozmowy-3-sektora-rozmowy-o-dostepnosci/

Organizatorem spotkań jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Patronat nad spotkaniami objęło Gliwickie Forum Organizacji Działających na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Nie jesteś sam”. Spotkania odbywają się w ramach projektu „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”. Projekt jest finansowany przez program Unii Europejskiej “Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” (CERV).

Info: Stowarzyszenie Cała Naprzód