GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice: Jutro starcie Piasta z Bate Borysów

W środę Niebiesko-Czerwoni rozegrają spotkanie rewanżowe pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 20:00.

Przedstawiamy kilka informacji o najbliższym rywalu podopiecznych Waldemara Fornalika.

Forma: Zespół BATE w ostatni weekend objął pozycje lidera ligi białoruskiej. Na Białorusi rozgrywki odbywają się systemem wiosna jesień, dlatego też zespół z Borysowa znajduje się w środku ligowych zmagań. Po rozegraniu piętnastu ligowych drużyna BATE ma na swoim koncie 37 punkty, a złożyło się na to 12 zwycięstw, jeden remis i tylko dwie porażki. W poprzedniej kolejce najbliższy rywal Piasta pokonał na własnym stadionie drużynę Torpedo Zhodino 4-1.

Trener: Alyaksey Baha jest szkoleniowcem BATE od sierpnia 2018 roku. Zespół z Borysowa jest pierwszym jego klubem, który prowadzi na stanowisku trenera. Wcześniej 38-latek pełnił funkcję asystenta trenera tej drużyny. – Wynik mógłby być lepszy, ale jest jeszcze rewanż i awans jest sprawą otwartą. Biorąc pod uwagę, że goście strzelili bramkę w meczu wyjazdowym, to trener Piasta może być zadowolony. Ten remis jednak nic nie znaczy, bo jeszcze drugi mecz. My w przeszłości graliśmy w ważnych meczach wyjazdowych i potrafiliśmy strzelać bramki i wygrywać – nie tracił pewności siebie po pierwszym meczu z Piastem trener 15-krotnych mistrzów Białorusi.

Skład: W zeszłym tygodniu przeciwko Piastowi BATE grało w następującym składzie. Pozycję bramkarza zajął Anton Chichkan. Przed golkiperem zagrała czwórka obrońców: Egor Filipenko, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko w 11. minucie spotkania z Piastem, Aleksandar Filipović, Alyaksey Rios oraz Zakhar Volkov. Miejsca w środku pola zajęli Dmitri Baha, Stanislav Dragun, który otrzymał dwie żółte a w konsekwencji czerwoną kartkę i nie zagra w rewanżu przy Okrzei, oraz Evgeni Yablonski. Najbardziej ofensywnymi zawodnikami BATE byli Igor Stasevich Bojan Dubajić, a także Hervaine Moukam. Na boisku pojawili się również Slobodan Simović, Nemanja Milić oraz Maksym Skavysh.

Pod ostrzałem: Stanislav Dragun: Piłkarz urodzony w Mińsku broni barw BATE od 1 lipca 2017 roku. To jeden z bardziej doświadczonych zawodników drużyny rywala. Dragun był zdobywcą wyrównującej bramki przed tygodniem i jest najdrożej wycenianym piłkarzem mistrza Białorusi. Jest jednym z trzech zawodników, którzy otwierających listę najskuteczniejszych strzelców drużyny (po sześć goli mają również Maksym Skavysh oraz Igor Stasevich). Wystąpił we wszystkich piętnastu ligowych spotkaniach swojej drużyny. Nie wystąpi jednak w środowym meczu z powodu otrzymanej czerwonej przed tygodniem kartki. Wcześniej reprezentował takie kluby jak: Lokomotiv Mińsk, Gomel oraz Dynamo Mińsk. Grał również w lidze rosyjskiej w barwach KS Samara, Orenburg i Dynamo Moskwa. 31-letni Dragun jest także 59-krotnym reprezentacji Białorusi, w której zdobył 10 bramek.

Źródło:  Biuro Prasowe GKS Piast SA