Trwają zajęcia w ramach „Wakacji z MOK-iem”.

Tradycyjnie już, oprócz bogatej oferty proponowanej przez placówki MOK-u w poszczególnych miejscowościach, szereg warsztatów kreatywnych odbywa się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty slimerskie, które odbyły się dzisiaj w CKE. Czym właściwie są slimy? „To kolorowe glutki, którymi można się bawić” – wyjaśniali z uśmiechem uczestnicy warsztatów. Do zrobienia slime’a potrzebny jest przede wszystkim klej, reszta składników to: płyn do prania, pianka do golenia i dowolne dodatki do udekorowania, np. barwniki, brokat czy kolorowe koraliki. Jak przekonywali najmłodsi – zrobienie slime’a wcale nie jest trudne, gwarantuje za to dużo zabawy i śmiechu: „Glutki można rozciągać i bawić się nimi” – zapewniali najmłodsi.

W wakacyjnej ofercie MOK-u po raz kolejny nie brakuje również wycieczek. Na miłośników podróży czekają wycieczki do Energylandii w Zatorze, Złotego Stoku i Kłodzka czy Morawskiego Krasu w Czechach. Pełna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury znajduje się na: http://www.ckecl.pl/zapraszamy-na-wakacje-z-mok-iem/

Info: czerwionka-leszczyny.pl