GierałtowiceGmina GierałtowiceInformacjeSport i rekreacja

Gliwice/Gierałtowice: Julia Oleś z brązowym medalem Międzynarodowych Mistrzostw Śląska

W dniach od 4 do 9 września w Gliwicach odbyły się XVIIl Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie. W turnieju nazywanym Małymi Mistrzostwami Świata wystartowało 159 zawodniczek z 12 krajów: Czechy, Kazachstan, Słowacja, Szwajcaria , Niemcy , Norwegia, Ukraina, Węgry ,Anglia, Francja, Irlandia, Reprezentacja Polski oraz reprezentantki najlepszych klubów w Polsce.

Gardę Gierałtowice oraz Polskę reprezentowała w kategorii wiekowej junior w wadze 81 kg Julia Oleś. Julia w walce o finał skrzyżowała rękawice z aktualną brązowa medalistką Mistrzostw Świata. Wicemistrzynią Europy Norweżką Sofią Stigen Sorensen.

Po bardzo twardej emocjonującej walce obfitującej w wiele wymian i mocnych ciosów Julia musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej Skandynawce przegrywając jednogłośną decyzją sędziów 3-0. Zwyciężczynią tej kategorii wagowej została aktualna Mistrzyni Świata Angielka Amber Moss-Birch.

Zawodniczka Gardy zdobyła brązowy medal! Start dla naszej młodej pięściarki w tak mocno obsadzonych zawodach i zdobycie w nich medalu to dla niej wielkie przeżycie, ogromne doświadczenie i wyróżnienie, które na pewno zaprocentuje w jej dalszej karierze.

Przypomnijmy, że Julia w tym roku zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek i brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Nasza młoda pięściarka swoją postawą udowadnia, że nie boi się wyzwań i konfrontacji z najlepszymi zawodniczkami na Świecie!

Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyjazd współfinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice.

Info: Garda Gierałtowice