GliwiceInformacjeKronika policyjna

Gliwice: Czy należy bać się policjanta? Przedszkolaki wiedzą, że nie

Jak bezpiecznie poruszać się po drogach, bawić się na podwórku czy w przedszkolu oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedziały się przedszkolaki z przedszkola numer 18 w Gliwicach, których odwiedzili gliwiccy policjanci. Mundurowym towarzyszył „Sznupek” – maskotka śląskiej policji i przyjaciel dzieci. Na koniec najmłodsi otrzymali od policjantów odblaskowe zawieszki.

Policjanci z gliwickiej komendy odwiedzili przedszkolaków z przedszkola numer 18 w Gliwicach. W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób uczyli dzieci jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje.

Prowadzący spotkanie funkcjonariusze zaprezentowali przedszkolakom w przystępny sposób służbę policjanta, wpajali najmłodszym, że policjantów nie trzeba się bać, wręcz przeciwnie, że to do nich w razie potrzeby trzeba dzwonić.

Dzieci miały możliwość przemierzenia policyjnego wyposażenia, mogły usiąść za kierownicą policyjnego furgonu. Część spotkania stróże prawa poświęcili również na omówienie głównych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagał pluszowy przyjaciel dzieci – „Sznupek”. Na koniec dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe zawieszki, aby zawsze pamiętały o swoim bezpieczeństwie.

Info: KMP Gliwice