Gliwice: Coraz bliżej święta!

0
226

Radosne odwiedziny świętego Mikołaja, roztańczone kolorowe Elfy, wyjątkowe show z wykorzystaniem piasku i baniek mydlanych i występy artystów bezpośrednio związanych z naszym miastem. Tak minął pierwszy weekend Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego!

W pierwszą jarmarkową sobotę scena należała do artystów bezpośrednio związanych z Gliwicami. Na początek w ruch poszły pompony i pałeczki a przed gośćmi wystąpiły uzdolnione Mikołajki, czyli Mażoretki Pantery CKV. Następnie w świąteczny klimat wprowadził wszystkich „Kiermasz Świątecznych Piosenek”, czyli Koncert Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach oraz występ „Prywaciarzy Świątecznie”.

Również w niedzielę na Rynku sporo się działo. Magiczne show w bajkowej scenerii… mydlanych baniek w wykonaniu artystek z Ukrainy i najlepsza zabawa przy największych hitach z filmu ,,Kevin sam w domu” to tylko niektóre z atrakcji, w których chętnie uczestniczyli mieszkańcy.

Było magicznie, radośnie i świątecznie!

Przed nami jeszcze dwa niezwykłe weekendy w ramach Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, a każdy będzie obfitował w inne świąteczne propozycje kulturalno-rozrywkowe, niespodzianki muzyczne, ciekawe spotkania i różnorodne atrakcje.

9 grudnia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych Centrum 3.0 zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania na gliwickim Rynku. Na scenie wystąpią Ewa Aksamit wraz z gliwickim zespołem Velveteve oraz zespół LOR – cztery utalentowane muzycznie dziewczyny z Krakowa, tworzące folkową, subtelną muzykę. Podczas imprezy przedstawiciele organizacji i wolontariusze odbiorą pamiątkowe dyplomy, a mieszkańcy otrzymają słodkie upominki, przygotowane przez grupę artystyczną Galimatias. Będzie też okazja do przeobrażenia się w #niezawodnego superbohatera i zrobienia sobie zdjęcia na wyjątkowej fotościance. Na tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu działalności związanej z wolontariatem czekać będą pracownicy Centrum 3.0, którzy przy ciepłej herbacie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Większość jarmarkowych atrakcji jest jednak dostępna codziennie: świąteczna ciuchcia, karuzela wiedeńska, wieża serwująca aromatyczne grzane wino, rozświetlone koło młyńskie – to wszystko czeka na Was nie tylko w weekendy. Nie zapominajcie o świątecznych stoiskach pełnych oryginalnych propozycji na prezenty dla bliskich. Zachęcamy, aby w tym niezwykłym czasie pomyśleć też o sobie!

Stragany czynne są od niedzieli do czwartku w godz. 12:00 – 20:00 a w piątki i soboty w godz. 12:00 – 22:00.

Koniecznie zanurzcie się w magicznym klimacie tegorocznego jarmarku! Do zobaczenia!

Info: UM Gliwice
Fot. M. Buksa