Gmina GierałtowiceInformacje

Gierałtowice: Zmiana wysokości stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy uchwalona została nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wysokości 41,24 zł za osobę za miesiąc, która będzie obowiązywać od 1 lipca 2022 r.

Na jej wzrost ma wpływ wiele czynników związanych z obowiązującymi przepisami prawa, aktualną sytuacją gospodarczą, sytuacja na rynku usług ale także wynikających z naszego stylu życia, z naszych zachowań i przyzwyczajeń. W codziennym funkcjonowaniu konsumujemy coraz więcej różnego typu produktów w coraz większych opakowaniach, często wielomateriałowych. To oznacza, że każdego miesiąca wytwarzamy coraz więcej odpadów. A wzrost ilości wytwarzanych przez nas śmieci równa się wzrostowi wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi!

W ostatnich latach systematycznie wzrasta ilość odpadów wytwarzanych w naszej gminy. W 2021 r. mieszkaniec gminy Gierałtowice wyprodukował prawie dwa razy więcej odpadów niż mieszkaniec Gliwic!

Jak wypadamy na tle pozostałych gmin powiatu gliwickiego? Dlaczego produkujemy tak dużo bioodpadów? Czy możemy ograniczać koszty systemu gospodarowania odpadami w naszej gminie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie tutaj:

https://gieraltowice.pl/…/co-wplywa-na-koszt-odpadow.html

info: Gmina Gierałtowice