GierałtowiceSport i rekreacja

Gierałtowice/Wałcz: Patryk Kluska Wicemistrzem Polski! Małgorzata Poręba i Oliwia Kruk Brązowymi medalistkami!

Gierałtowice/Wałcz:

Patryk Kluska Wicemistrzem Polski!
Małgorzata Poręba i Oliwia Kruk Brązowymi medalistkami!

W dniach 16-20.04.2023 w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Polski kadetek i kadetów w boksie , a zawody odbyły się w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.
Młodzi sportowcy z całej Polski przyjechali do Wałcza, by rywalizować w boksie i zdobyć tytuły mistrzowskie.
Warunkiem uczestnictwa w turnieju finałowym było przejście eliminacji które dla dziewcząt odbyły się dwa razy w Ciechocinku a dla chłopaków eliminacją były Mistrzostwa Śląska.
W turnieju finałowym nie zabrakło przedstawicieli Gardy Gierałtowice , którzy z Wałcza wrócili z medalami!
Gardę Gierałtowice w kategorii Kadetek reprezentowały w wadze +80 kg Oliwia Kruk oraz Małgorzata Poręba .W walce o finał Poręba uległa Wanessie Budykiewicz Lubelskie ,Kruk przegrała z Natalią Koronką Wielkopolska.
Tym samym obie Gardzianki zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski.
W rywalizacji kadetów W kategorii wagowej +80 kg wystąpił Patryk Kluska .Patryk przez turniej szedł jak burza !
W drodze do finału pokonał trzech rywali .Kolejno Jakuba Majewskiego Pomorskie , Pascala Wilczka Opolskie , Krystiana Miecznikowskiego Zachodniopomorskie . Dopiero w w walce finałowej skrzyżował rękawice z Krzysztofem Zakrzewskim Mazowsze po bardzo twardej walce zwyciężył Zakrzewski tym samym pięściarz Gardy zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski !
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Wyjazd współfinansowany z budżetu Gminy Gierałtowice .

info: Garda Gierałtowice