GierałtowiceSport i rekreacja

Garda Gierałtowice: DAWID ZARZEKA MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW,MAKSYMILIAN PAJĄK BRĄZOWYM MEDALISTĄ!

W dniach 16-21.09.2019r. w Łomży odbyły się VIII Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików.

Udział wzięło 155 zawodników z 78 klubów, reprezentujących 14 Okręgowych Związków Bokserskich.

W mistrzostwach wystąpiło dwóch młodych pięściarzy Gardy Gierałtowice .Dawid Zarzeka waga 56 kg i Maksymilian Pająk waga 105 kg.Obaj zawodnicy zdobyli medale Dawid Zarzeka zdobył tytuł Mistrza Polski a Maksymilian Pająk wywalczył brązowy medal.Dawid swoją drogę po złoty medal rozpoczął od walki eliminacyjnej z zawodnikiem klubu KS Boks Lubin Konradem Nanowskim zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów 3-0.

W walce ćwierćfinałowej przeciwnikiem Dawida był zawodnik klubu UKS Gladiator Warszawa Mateusz Ładniak werdykt pojedynku 3-0 dla naszego zawodnika.Tym samym Dawid zameldował się w strefie medalowej turnieju.W walce półfinałowej Dawid stanął naprzeciw bardzo mocnego zawodnika klubu KS SAKO Gdańsk Ryszarda Giłej.

Walka prowadzona w wysokim tempie.Dawid kontrolował jej przebieg do ostatniego gongu.Zwyciężył pojedynek 3-0 i zapewnił sobie srebrny medal!W walce finałowej Dawid skrzyżował rękawice z zawodnikiem gospodarza Mistrzostw Klubu BKS Tiger Łomża Adlan Baeev .

Dawid podszedł do walki bardzo skoncentrowany.Walka była prowadzona w bardzo wysokim tempie i obaj zawodnicy zostawili w ringu dużo zdrowia .Dawid pokazał wielki charakter i wolę zwycięstwa.Oprócz rywala z Łomży Dawid walczył również z licznie zgromadzoną publicznością która kibicowała gospodarzowi.Po końcowym gongu sędziowie nie byli jednomyślni stosunkiem głosów 2-1 zwyciężył Dawid Zarzeka zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików w wadze 56 kg na 2019 rok !!! Drugi pięściarz Gardy Maksymilian Pająk w walce o finał uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi klubu BMUKS Ring Busko Zdrój Bartoszowi Szumilasowi.Tym samym Maksiu zdobył brązowy medal Mistrzostw!
Garda Gierałtowice w klasyfikacji medalowej zajęła 10 miejsce a w klasyfikacji drużynowej 14 na 78 startujących klubów.

Trener Adam Spiecha podsumował Mistrzostwa.
Według mnie Mistrzostwa Polski pod względem organizacyjnym na 5.Brawa dla Organizatora!Jeżeli chodzi o poziom sportowy uważam ,że z roku na rok poziom się podnosi.I w tym roku był naprawdę wysoki

Zawodnicy byli dobrze wyszkoleni, technicznie poukładani.Myślę ze trenerzy kadry Narodowej wyłapią paru chłopaków do Reprezentacji Polski.Jeżeli chodzi o zawodników z Gierałtowic obaj odnieśli swój życiowy sukces sportowy!Walczyli z charakterem słuchali wskazówek narożnika.Walki wszystkich przeciwników nagrywaliśmy i układaliśmy plan taktyczny.W tak młodym wieku obaj konsekwentnie trzymali się planu co przerodziło w olbrzymi sukces! Jestem Bardzo zadowolony i szczęśliwy z wyniku jaki obaj osiągnęli.Po raz kolejny udowodniliśmy niedowiarkom ,że w tak małej miejscowości jaką są
Gierałtowice można rywalizować z najlepszymi wygrywać.Jestem Dumny że mogę pracować z taką młodzieżą która intensywnie trenuje i po prostu robi robotę Idzie po Swoje.Te dzieciaki poświęcają czas czasami całe swoje życie młodzieńcze na ciężki trening lecz później widać efekt ich ciężkiej pracy w postaci medali i Tytułów których nikt im nie odbierze!Mamy W Gierałtowicach szóstego Mistrza Polski w ośmioletniej historii naszego klubu!Z Łomży wracamy z Tarczą uśmiechnięci i szczęśliwi.

Na koniec chciałem serdecznie podziękować Gminie Gierałtowice dzięki środkom z jej budżetu oraz dzięki prywatnym sponsorom Grupa BMT ,Nasz wyjazd był możliwy na te Mistrzostwa .

Info: Garda Gierałtowice