Knurów: XVII Międzynarodowy Bieg Uliczny oraz XXIV Mistrzostwa Polski Górników

0
1545

Knurów: XVII Międzynarodowy Bieg Uliczny oraz XXIV Mistrzostwa Polski Górników   odbywają się w Szczygłowicach

Już po raz 27 biegacze rywalizowali na trasie Biegu Ulicznego na 10 km.

Trasa biegu wytyczona została ulicami Szczygłowic oraz Wilczej.

Jak co roku pod koniec września odbył się w Knurowie XXVII Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 kilometrów. Impreza ta była jednocześnie po raz 24. Mistrzostwami Polski Górników.

Wśród 309 startujących najszybszy okazał się pochodzący z Maroka Abderrahim Elasri z czasem 31 minut i 10 sekund. Drugi na mecie Mateusz Mrówka został najszybszym górnikiem, a trzecie miejsce na podium zajął Serhij Szewczenko. W zawodach wzięła udział liczna grupa ponad 70 knurowian, spośród których najszybsi byli Aleksandra Bańbor i Bartosz Małka. Warto też odnotować udział w biegu najstarszego zawodnika, którym był 90-letni Czesław Marciak. Dziarski senior ukończył bieg z czasem 1:26:43.

Imprezę przy współudziale MOSiR Knurów zorganizował Amatorski Klub Biegacza w Knurowie.

Poniżej prezentujemy linki do wyników w poszczególnych kategoriach, zapraszamy również do zapoznania się z obszerną fotorelacją z zawodów.