GierałtowiceSport i rekreacja

Garda Gierałtowice: Bardzo dobre wieści z ringu!

Bardzo dobre występy zanotowali młodzi pięściarze Gardy Gierałtowice podczas dwóch turniejów ,które odbyły się 18.05.2019 w Sosnowcu i Jastrzębiu-Zdrój.

W Sosnowcu odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski im.Henryka Średnickiego wystąpili tam juniorzy Dawid Turek waga 56 kg pokonał jednogłośną decyzją sędziów 3-0 zawodnika klubu RKS Łódź Patryka Chudobińskiego,waga 69 kg Patryk Rydz również 3-0 pokonał aktualnego wicemistrza Polski juniorów zawodnika klubu RKS Łódź Marcina Chudobińskiego i senior 75 kg Kamil Kuździeń zwyciężył 3-0 zawodnika GUKS Carbo Gliwice Sebastiana Steuer.

Miło nam poinformować ,że podczas turnieju w Sosnowcu zawodnicy Gardy otrzymali nagrody indywidualne Kamil Kuździeń odebrał Puchar za Najlepszego Seniora oraz złoty medal Mistrzostw Śląska seniorów w wadze do 75 kg a Patryk Rydz otrzymał Puchar za Najlepszego Technika wśród juniorów.Zawodnicy w Sosnowcu startowali pod opieką trenera Piotra Zyzika.

W tym samym dniu w Jastrzębiu-Zdrój odbył się IV Międzynarodowy Turniej Bokserski im.Tadeusza Wijasa.W tym turnieju wystąpili Dawid Zarzeka młodzik Dawid Zarzeka waga 54 kg pokonał stosunkiem głosów 2-1 zawodnika klubu Global Boxing Tarnów Norberta Możdżenia i kadet Oliwier Andra waga 57 kg,który jednogłośną decyzją sędziów 3-0 zwyciężył zawodnika gospodarzy klubu BKS Jastrzębie Dominika Wrzeszcza.

W Jastrzębiu zawodnicy startowali pod opieką trenerów Adama Spiechy i Grzegorza Mikulskiego.Wszystkim zawodnikom naszego klubu serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i zdobytych nagród indywidualnych.

Wyjazdy na zawody współfinansowane były z budżetu Gminy Gierałtowice oraz dzięki sponsorom prywatnym którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Info: Garda Gierałtowice