akcje charytatywneCzerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynyRegionSport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Wspólnie na rzecz WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już w Polsce od ponad 30 lat! 28 stycznia ma miejsce kolejny finał tej wielkiej akcji charytatywnej. Także w Czerwionce-Leszczynach odbywają się różnorodne wydarzenia na rzecz WOŚP-u.

26 stycznia 2024 roku na Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Leszczynach odbył się mecz siatkówki „Aktywni & Przyjaciele”. Stowarzyszenie Aktywni Społecznie zorganizowało integracyjne wydarzenie dla mieszkańców Leszczyn, a jednocześnie wsparło ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas dwugodzinnej integracji odbył się miniturniej siatkarski oraz zajęcia dla najmłodszych dzieci, które były prowadzone przez trenerów z Klubu Sportowego Leszczyny i stowarzyszenia Luxtorpeda.

W siatkarskich zmaganiach uczestniczyli również zaproszeni przez organizatorów goście, m.in. gminni wolontariusze Szlachetnej Paczki, członkowie Młodzieżowej Rady Miasta, żużlowiec rybnickiego klubu INNPRO ROW Rybnik – Kacper Tkocz oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach – Marcin Janużyk, sołtys Stanowic Urszula Menżyk.

Członkowie stowarzyszenia Aktywni Społecznie upiekli ciasta, którymi bezpłatnie częstowali uczestników i kibiców siatkarskich, najmłodsze dzieci zostały obdarowane słodkościami, a mieszkańcy za dobrą zabawę nie szczędzili środków i wrzucali datki do puszek na wsparcie WOŚP.

Cała inicjatywa to pomysł stowarzyszenia, w którym kilkudziesięciu mieszkańców, aktywnie i radośnie spędziło piątkowe popołudnie.

„Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, wsparli i bawili się razem z nami, a wysoka frekwencja pokazała, że jest zapotrzebowanie na podobne inicjatywy w przyszłości, które planujemy oczywiście kontynuować. Od kilku lat nasze stowarzyszenie przygotowuje i organizuje we współpracy z Gminą i Miastem oraz z naszymi partnerami LESZCZYNIADĘ, ale dostrzegamy, że mieszkańcy naszej gminy potrzebują więcej tego rodzaju wydarzeń w zakresie aktywności fizycznej i amatorskich rozgrywek sportowych więc warto zaplanować kolejne wydarzenia” – podsumowuje prezes stowarzyszenia Aktywni Społecznie, radny Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Marcin Stempniak.

Info: MiG Czerwionka-Leszczyny