Czerwionka-LeszczynyNewsySport i rekreacja

Czerwionka-Leszczyny: Wice Mistrz Polski osób z zespołem Downa w pływaniu – Sebastian Ślósarczyk

Wice Mistrz Polski osób z zespołem Downa w pływaniu – Sebastian Ślósarczyk (Czerwionka-Leszczyny)

W dniach 10-11.10.2020 odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” w pływaniu. Udział wzięli sportowcy z całej Polski, reprezentowali 9 województw. Wśród startujących znalazł się Sebastian Ślósarczyk, jeszcze niedawno knurowianin a obecnie mieszkaniec Czerwionki-Leszczyny.

Były absolwent Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, na co dzień trenujących pod opieką Bartłomieja Kuziary w sekcji pływackiej SONI oraz w sekcji pływackiej Olimpiad Specjalnych – Koło PROMYK w Rybniku pod opieką Mirosława Liszki.

Podopieczni Fundacji SONI zdobyli łącznie 25 medali, w tym Sebastian aż 5 srebrnych w następujących konkurencjach: srebro 50m dowolny srebro 50m motylkowy srebro 200m dowolny (open) srebro sztafeta męska 4x50m srebro sztafeta mieszana 4x50m Sebastian jako jedyny zawodnik mistrzostw zdobył aż 5 medali, co pokazuje jego wszechstronność pływacką – srebro oznacza, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i jeszcze pokaże na co go stać.

Dodać należy, że Mistrzem Polski osób z zespołem Downa w pływaniu w kategorii 50m stylem dowolnym został kolega z klubu SONI – gliwiczanin Jakub Muszyński. Wice Mistrz Polski osób z zespołem Downa w pływaniu – Sebastian Ślósarczyk.